Roczne dziecko

Zabawy i aktywności dla rocznego dziecka.


Zabawy sensoryczne z galaretką

zabawy dla dzieci

Rodzice często zastanawiają się nad tym, jakie zabawy rozwijające zmysły zaproponować swojemu dziecku. Wystarczy wejść do swojej kuchni i zobaczyć, co kryje się w szafkach, aby wpaść na jakiś fajny, nowy pomysł. Z zabaw galaretką korzystamy często. Galaretkowe kule, o których pisałam tutaj, ze względu na prostotę ich wykonania dość często wykorzystujemy do zabawy. A żelki dżdżowniczki (...)

Czytaj wpis »

Zabawa sensoryczna z galaretką

zabawy dla dzieci w domu

Galaretkowe pudło kolorów

Uwielbiamy galaretkę. Szczególnie latem, kiedy w upalne popołudnie można sobie podjeść kubeczek galaretki o smaku leśnym z borówkami, malinami i jeżynami. Do tej pory służyła nam jedynie jako deser, tym razem postanowiliśmy się nią bawić.  Wbrew pozorom galaretka jest wspaniałym materiałem umożliwiającym zabawy sensoryczne. Jej ogromną zaletą jest to, iż jest jadalna, więc jeśli jakiemuś dziecku dostanie się do buzi, nic się nie stanie (oprócz tego, że zje troszkę cukru, jeśli takowy znajduje się w składzie (...)

Czytaj wpis »

Domowy śnieg – przepis, zabawy sensoryczne ze śniegiem

domowy śnieg - przepis

Czy zdarzyło się Wam wyjść na sanki i mieć problem z powrotem do domu, bo Wasze dziecko chciało pozostać na dworze?:) Słowa znanej piosenki mówią, że „zima lubi dzieci najbardziej na świecie”, a ta sympatia jest odwzajemniona, kiedy na dworze biało:) Przekupstwa zapewne nie są najlepsza formą na zachętę dziecka do powrotu do domu, ale... ciekawa jestem reakcji Twojego malucha jak się dowie, że dzisiaj w domu czeka na niego śnieg! Śnieg, który proponuję jest klejący, troszkę mokry. Jeśli chcesz dodatkowo zapewnić wrażenie zimna - przed zabawą włóż go na ok. (...)

Czytaj wpis »

Paluszkowy teatrzyk dla najmłodszych

teatrzyk dla dzieci

Małe pacynki nakładane na paluszki nazywane są przez mojego synka po prostu „Pa”, czyli Paluszkami. Mamy ich w domu pięć. Problem polega na tym, że nie zawsze znajdują się w tym samym miejscu. Czasem jednego „pa” znajduję pod łóżkiem, drugiego pod poduszką, trzeciego w drugim pokoju, a czwartego i piątego w ogóle nie mogę znaleźć. Więc gdy mamy ochotę na paluszkowy teatrzyk, a rodzina „Pa” nie jest w komplecie, z pomocą przychodzi rękawiczka i marker!  I w ten oto sposób kciuk zamienia się w Babcię, palec wskazujący w mamę, środkowy (najwyższy!) (...)

Czytaj wpis »

Znajdziesz nas na:


Reklama: