Domowy śnieg – przepis, zabawy sensoryczne ze śniegiem

Opublikowano: 22-01-2017

domowy śnieg - przepis

Czy zdarzyło się Wam wyjść na sanki i mieć problem z powrotem do domu, bo Wasze dziecko chciało pozostać na dworze?:) Słowa znanej piosenki mówią, że „zima lubi dzieci najbardziej na świecie”, a ta sympatia jest odwzajemniona, kiedy na dworze biało:) Przekupstwa zapewne nie są najlepsza formą na zachętę dziecka do powrotu do domu, ale... ciekawa jestem reakcji Twojego malucha jak się dowie, że dzisiaj w domu czeka na niego śnieg! Śnieg, który proponuję jest klejący, troszkę mokry. Jeśli chcesz dodatkowo zapewnić wrażenie zimna - przed zabawą włóż go na ok. 30 minut do lodówki.

Przygotuj:

  • Sodę oczyszczona (im więcej opakowań sody tym lepiej! ze 100 gr otrzymasz zaledwie mały słoiczek śniegu)
  • Piankę do golenia (w kolorze białym)

Zachęcam do wspólnego mieszania składników, wszak wszelkie zabawy sensoryczne są wskazane dla małych rączek. Ugniatajcie składniki, a po chwili poczujecie w palcach fajną biała masę przypominającą właśnie śnieg. Ze śnieżnej masy stworzyć można kulki, domowego bałwana, a także wszelkie inne śnieżne figury, jakie wymarzy sobie dziecko.

Domowy śnieg można także lekko zmodyfikować dodając do niego odrobinę brokatu. Małe księżniczki z pewnością będą zachwycone! :)
Zabawy Dla Dzieci Zabawy Sensoryczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: