Druciki kreatywne

Opublikowano: 25-02-2017

Tunel z drucików

Druciki kreatywne zwróciły moją uwagę już jakiś czas temu, gdy przeglądając Aliexpress zauważyłam zdjęcia kolorowych pluszowych patyczków z których zrobić można kwiatki, pająki, ślimaczki, marchewki, kotki, konie i... całą masę innych, przeróżnych kształtów. Patyczki są elastyczne, można nadać im dowolny kształt, łączyć je ze sobą poprzez owinięcie dwóch krańców. Mam wrażenie, że tylko nasza wyobraźnia ogranicza możliwości ich zastosowania. Są tanie i dużo miejsca nie zajmują. Zamówiłam i od czasu do czasu przydają się nam przeróżnych zabaw.

Przykłady zabaw z drucikami kreatywnymi

  • Zabawa kształtami: zwierzątkami, kwiatkami

Przyznam, że w ciągu dnia nie jestem w stanie stworzyć z drucików żadnego konkretnego kształtu, gdyż mój dwulatek biega na około mnie i wyrywa każdy patyczek, który wezmę do ręki :). Zdarzają się jednak takie wieczory, podczas których przygotowuję z nich jakąś niespodziankę na rano. Pewien czas temu zrobiłam z nich renifera, a dziś w ramach przygotowań do wiosny, podarowałam mojemu dziecku kwiatuszka :). Zabawa takim zrobionym przeze mnie elementem trwa do czasu, kiedy mój synek nie wpadnie na pomysł rozplątania poszczególnych pluszowych kijeczków...i rozbrojenia kształtu.  Stworzone z drucików zwierzątka, roślinki, ludziki wykorzystać można podczas zabawy w teatrzyk, a także podczas budowania z klocków np. miasta - stworzone kwiatki mogą przyozdobić ulicę.


  • Przeplatanie drucików kreatywnych np. przez durszlak

Takie druciki, podobnie jak makaron spaghetti, mogą posłużyć do doskonalenia umiejętności manipulowania przedmiotem trzymanym w ręce. Można je przewlekać przez durszlak, łyżkę do odcedzania. Dzięki takiej zabawie dziecko ćwiczy uchwyt, a także umiejętności koncentracji.


  • Nawlekanie makaronu penne na patyczki

Kolejna propozycja zabaw z przeplataniem, nawijaniem. Mój syn uwielbia wszelkie zabawy z makaronem, więc do tej nie musiałam go dłużej namawiać. Prosta czynność, która pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małych rączek  • Budowa mostów, torów

Z patyczków zbudować możemy mosty pod którymi przechodzić będą zwierzątka czy inne figurki. Możemy też ułożyć tory, pomiędzy którymi przejeżdżać będą auta. Druciki kreatywne dają nam możliwość stworzenia tych elementów konstrukcyjnych, których brakuje nam w zestawach klocków, które posiadamy w domu.A czy Wy posiadacie już takie kreatywne druciki w domu? Będzie mi miło, jeśli w komentarzu podzielicie się ze mną Waszymi pomysłami na zabawę nimi :).


druciki kreatywne Zabawy z Dwulatkiem Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: