Dwulatek maluje witraże

Opublikowano: 10-11-2016

prace plastyczne

Sprzątając kuchenną szafkę natrafiłam na foliowy rękaw do pieczenia, z którego dawno nie korzystałam. Jako, że przy farbach ostatnio spędzamy bardzo dużo czasu, pomyślałam, że warto spróbować stworzyć nowe dzieło – jednak tym razem już nie na papierze, a właśnie na folii. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Rozpoczęliśmy tradycyjnie – synek postanowił, że malować będzie profesjonalnie – jednym pędzelkiem :).Po chwili wziął drugi pędzelek i malował obydwoma rączkami na raz.

Ale to jeszcze nie było to… zmienił zdanie i zanurzył swoje paluszki w kolorowych farbkach, a ja nawet nie przypuszczałam, że umorusane rączki tak płynnie będą umiały mazać i ślizgać się po foliowej powierzchni. Taka zabawa rozwija sprawność manualną, a także wyobraźnię. Uczy kolorów oraz pokazuje, że łatwo można połączyć ze sobą różne barwy. Nie zamykajmy dziecka w pudełku. Pozwólmy mu działać z farbami i folią tak, jak podpowiada mu wyobraźnia:)

A poza tym, przy tej zabawie istnieje duże prawdopodobieństwo, że farbka znajdzie się na twarzy, bluzce, spodniach… więc pamiętajmy, że szczęśliwe dziecko to brudne dziecko! A ja…. a ja po prostu kocham te małe umorusane rączki :)

Niezbędne materiały:


  • Folia (ja użyłam foliowego rękawa do pieczenia)

  • Farbki do malowania paluszkami

  • Taśma do przyklejenia folii do stołu (zabezpieczy folię przed niepotrzebnym przesuwaniem)


Dodatkowo polecam ubrać maluszkowi koszulkę i spodenki, które może pobrudzić.

Powodzenia!
Zapisz


Prace Plastyczne dla Dzieci Zabawy dla dwulatka Zabawy z Dwulatkiem

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: