Eksperymenty dla dzieci - burza w szklance wody czyli lampa lawa

Opublikowano: 17-02-2017

Eksperyment burza w szzklance wody

Oficjalnie otwieramy nasze domowe laboratorium. Udział w dzisiejszym eksperymencie ma każdy z naszej rodziny. Laborant, dwuletni Jakub przeprowadzi eksperyment, jego mama wspomoże instruktarz i montaż filmiku. Tatuś, który uwielbia wzmacniać swój organizm codziennymi witaminkami z tabletek musujących, dostarczy niezbędnych składników, a nasza 5-miesięczna córeczka… no cóż… w czasie eksperymentu będzie po prostu spać :).

Burza w szklance (nazywana także jako: Lampa LAWA, lampa LAVA) – przygotujcie:

  • szklanka wypełniona do połowy wodą
  • 1/3 szklanki oleju
  • Parę kropel barwnika spożywczego lub farby
  • Tabletka musująca 

Instrukcja:Do szklanki napełnionej wodą dodajemy olej oraz parę kropli barwnika. My użyliśmy zwykłej farby – jeśli zdecydujesz się na taki krok, przypilnuj by dziecko przypadkiem nie wypiło powstałej substancji. Zwykły barwnik spożywczy, ze względu na lżejszą konsystencję zapewni bardziej spektakularny efekt. Nasz dzisiejszy eksperyment z farbą spowodował raczej burzę w szklance, a nie lampę lawę :). Ale wszystko przed nami, za jakiś czas powtórzymy eksperymentowanie z tabletką musującą.

Po zakończeniu widowiska warto szklankę odstawić na godzinę, aby po tym czasie pokazać dziecku, że wykorzystany w doświadczeniu olej oddzielił się od wody i wypłynął do góry, co spowodowane jest tym, że jest on po prostu lżejszy od samej wody.eksperymenty dla dzieci Zabawy dla dzieci w domu Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 8 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: