Jesienna girlanda

Opublikowano: 18-11-2016

Girlanda z jesiennych liści

Jesienny spacer zazwyczaj nie jest zwykłą wycieczką do parku. Małe dziecko zafascynowane jest dywanem utkanym z liści, leżącymi na ziemi szyszkami i żołędziami. Tą jesień można przenieść do domu i wspaniale spędzić czas z dzieckiem przygotowując rożnego rodzaju ozdoby, między innymi girlandę, do której wykonania potrzebujesz liście. Można zdecydować się na girlandę jednokolorową bądź taką, która przemyci do Waszych pomieszczeń barwy czerwieni, zieleni i koloru żółtego.Do wykonania girlandy potrzebujesz:

  • Liście
  • Kawałek sznurka/wstążki/ rafii
  • Parafinę kosmetyczna
  • Dziurkacz

Po przyjściu do domu warto od razu zabrać się do pracy, aby liście nie zdążyły za bardzo wyschnąć. Za pomocą dziurkacza w listkach wykrajamy małe dziurki.

Następnie zachęcamy dziecko do przewlekania sznurka przez każdy listek po kolei, dzięki czemu wesprzemy rozwijanie sprawności ruchowej dziecięcej rączki. Sznurek pełen liści może okazać się wspaniałą zabawa, która zajmie Twoje dziecko na jakiś czas. Mój dwulatek był zafascynowany tym, że może ciągnąć za sznurek :)

Tak przygotowaną girlandę odkładamy do wieczora w bezpieczne miejsce. A gdy nastanie pora, kiedy dzieci już będą spać, zachęcam do zanurzenia liści w parafinie kosmetycznej, dzięki której nabiorą ślicznego połysku oraz zachowają swój kolor na dłużej. Parafinę podgrzewamy w kąpieli wodnej.

Wystarczy parę minutek, aby parafina przybrała postać ciekłą.

Następnie ostrożnie (żeby się nie poparzyć) zanurzamy każdy z listków w parafinie.Życzę Ci tego, aby efekt, jaki uzyskasz mile zaskoczył każdego, kto odwiedzi Wasz dom :)Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: