Zabawy dla niemowląt

Tu znajdziesz pomysły na zabawy z niemowlakiem, które aktywnie wspierają rozwój malucha.


Ścieżka sensoryczna - recykling

zabawy dla niemowląt

Ścieżki sensoryczne dostarczają bodźców do szeregu doświadczeń zmysłowych. Pozwalają na poznanie nowych struktur, materiałów, a ich faktura zależy od kreatywności osoby, która je przygotowuje. Ja postawiłam na recykling, naturę i poduszkę, którą akurat miałam w pobliżu.

Ścieżka sensoryczna - przebieg zabawy:

Ścieżkę sensoryczną przygotowałam podczas jednej z drzemek moich dzieci. Nie myślcie, że takie drzemki obojga (...)

Czytaj wpis »

Butelka sensoryczna


Ta butelka fascynuje. Brzęczy, coś się w niej porusza, wystają z niej tasiemki, można za nie pociągnąć, coś się w niej świeci. Magia :). Moja córcia zachwyca się nią i bada ją już trzeci dzień. Idealny przykład na zabawkę dla niemowlaka, która wpłynie na rozwój jego zmysłów i umiejętności koncentracji. Butelkę sensoryczną wykorzystać możecie podczas wspólnych zabaw obserwując ją czy turlając po podłodze, idealnie też się sprawdzi do samodzielnej zabawy dla najmłodszych dzieci.

(...)

Czytaj wpis »

Jadalne farby

zabawy dla rodzeństwa

Ten body painting pojawił się w mojej głowie już jakiś czas temu. Chciałam mojej córeczce zaproponować zabawę związaną z malowaniem, ale mając w domu kreatywnego dwulatka, obawiałam się przebiegu tejże wielobarwnej aktywności :). Okazało się, że bezpodstawnie. Z pełnymi obaw zabawami zazwyczaj bywa tak, że ich przebieg jest idealny. Nawet z ubranek jadalne farbki się zmyły i nie pozostawiły żadnego śladu. Ja jedynie żałuję, że użyliśmy tak małej ilości kolorów. Obiecuję poprawę za jakiś czas! :)

(...)

Czytaj wpis »

Woreczek sensoryczny dla niemowlaka

zabawy dla niemowlaka

Prawdziwa uczta dla zmysłu dotyku oraz wzroku. Zabawa dla niemowlaka, w czasie której dziecko ćwiczy koordynację swoich palców, a wzrokiem podąża za tym, co się dzieje pod folią. Ćwiczy w ten sposób koordynację wzrokowo - ruchową, która w przyszłości przyda się podczas rysowania.

Twórczość malarska mojego starszego syna w ostatnich dniach kwitnie, stąd farb plakatowych u nas pod dostatkiem. Mój 2,5 latek tworzy swoje dziecięce arcydzieła na stoliku, a troszkę niżej, na podłodze bawi się moja 9 miesięczna córeczka. Tak sobie więc pomyślałam, (...)

Czytaj wpis »

Muzyczne jaja z kinder niespodzianki

instrumenty muzyczne jak zrobić

O tym, że muzyka łagodzi obyczaje wie chyba każdy z nas, ale czy każdy zdaje sobie sprawę z pozytywnego wpływu muzyki na rozwój młodego człowieka? Staram się moim dzieciom zapewnić różnorakie doświadczenia muzyczne także podczas naszych wspólnych zabaw w domu o których tak dużo na Czoklele :). Kiedyś napiszę o tym więcej, a dzisiaj o pomyśle na banalne w wykonaniu instrumenty muzyczne z jajek po  Kinder niespodziankach. Nie znam dziecka, które nie lubi niespodziankowych jaj. Małe zabaweczki zazwyczaj wędrują do jakiegoś koszyczka czy pudełeczka, a plastikowe, (...)

Czytaj wpis »

Zabawa dla niemowlaka z perłowymi kuleczkami

propozycje zabaw dla dziecka 7 miesięcznego

Pomysł na wspaniałą zabawę, która z pewnością zainteresuje każdego niemowlaka. Dla tych maluszków, które dopiero uczą się spędzać czas na brzuszku, zabawa perłowymi kuleczkami zapewne będzie dodatkowym motywatorem do dłuższego leżenia w tej pozycji. Dla tych które już opanowały tą umiejętność będzie czasem skupienia, zaciekawienia, a jednocześnie doświadczania bodźców  wzrokowych i dotykowych.

O tym jak przygotować hydrożel napisałam w osobnym poście --> tutaj. Te perłowe, żelowe (...)

Czytaj wpis »

Zabawy z niemowlakiem

zabawy z niemowlakiem

Poniżej przedstawiam pomysły na domowe zabawki dla niemowląt, które mam nadzieję, że zainteresują Wasze 4 miesięczne bądź 5 miesięczne dziecko.

Zabawy z niemowlakiemHULA HOP z przyczepionymi zabawkami

Z domu rodzinnego wyniosłam... uwaga.... hula hop :). Takie fajne, drewniane, nie wiem czy jeszcze gdzieś (...)

Czytaj wpis »

7 kroków do samodzielnego spędzania czasu na brzuszku

czas z niemowlakiem

Dla wielu rodziców informacja od lekarza prowadzącego dotycząca tego, że dziecko powinno spędzać więcej czasu na brzuszku, wydaje się czymś nierealnym, ponieważ maluch leżąc na brzuszku płacze. Podejdźmy spokojnie do tematu. Pamiętajmy, że rzeczywiście czas spędzany na brzuszku jest bardzo ważny, ponieważ umiejętności, jakie w tym czasie dziecko nabywa są niezbędne do późniejszego prawidłowego rozwoju. Każda kolejna umiejętność bazuje na tym, że dziecko potrafi leżeć na brzuszku i nie wiąże się to z większym wysiłkiem fizycznym. Umiejętność obracania (...)

Czytaj wpis »

21 pomysłów - zabawy z niemowlakiem 0-3 miesiąca


Niemowlaki są przeróżne, ale mechanizmy ich uspokajania podobne. Są takie maluchy, które szybko zaczną przesypiać noce, a w ciągu dnia tez często będą ucinać sobie drzemkę. Są też takie, które od samego początku będą chciały być angażowane we wszystkie obowiązki pozostałych domowników. Doświadczyłam te dwa typy. Nauczyłam się tego, że spędzając czas z dziećmi w domu warto mieć w zanadrzu listę pomysłów na wspólne zabawy, bo może akurat od dziś niemowlę postanowi już mniej spać i trzeba będzie go czymś zainteresować. Dzieci w wieku, dla których przedstawiam (...)

Czytaj wpis »

Czarno białe obrazki dla niemowląt do wydruku - ZOO

czarno-białe zwierzątka do druku

Moja miesięczna córeczka jeszcze dużo czasu śpi. Większość czasu spędza w swoim łóżeczku, ale zanim się obejrzę, otworzy swoje piękne oczy szeroko i będzie chciała podziwiać otoczenie.  Początkowo dziecko widzi kontrastujące barwy, stad na rynku dostępnych jest wiele książeczek, zabawek w kolorach czarno – białych.  Ja zdecydowałam się powiesić nad łóżeczkiem mojej córci samodzielnie przygotowane karty z biało-czarnymi zwierzątkami. Inspiracją stało się zamiłowanie mojego starszego synka do lwa, żyraf, hipopotama i papug. Uznałam, ze starsze (...)

Czytaj wpis »

Znajdziesz nas na:


Reklama: