Słomka, woda i bąbelki

Opublikowano: 04-12-2016

zabawy oddechowe

Jesienna pogoda i panujące wirusy niestety i nas dopadły. Moja mama, usłyszawszy, że jej kochany wnuczek ma kaszelek, zaproponowała, abyśmy koniecznie wykonali ćwiczenie dmuchania wody przez słomkę. Sama aktywność okazała się rewelacyjną zabawą, stąd też polecam ją jako ćwiczenie usprawniające oddech, a także logopedyczne, a przede wszystkim wspaniały, kolejny sposób na fajnie spędzony czas z dzieckiem :)

Nie trzeba wiele:

  • Miska z wodą (radzę skorzystać z wody przegotowanej bądź mineralnej na wypadek, gdyby dziecko postanowiło troszkę wody wypić)
  • Rurka

A bawić można się zarówno poprzez dmuchanie słomki zanurzonej w wodzie – wówczas wytworzymy bąbelki jak i dmuchając w rurkę, której nie wsadzamy do wody - tworząc tzw. tory wodne. Jeśli Twoje dziecko jest fanem zwierzątek, tak jak mój dwulatek – wówczas miska z wodą może jednocześnie posłużyć do napojenia konia, słonia czy nosorożca :)(...) Po pół rocznej przerwie powracamy do zabawy. Uatrakcyjniliśmy ją jedynie okularo - rurką i w porze wiosennej wywołuje to samo ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się jesienią :)
Zabawy dla dzieci w domu Zabawy z Dwulatkiem Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: