Wieloryb DIY

Opublikowano: 15-02-2017

Wieloryb DIY

Od pewnego czasu zaczęłam nazywać nasze mieszkanie domowym przedszkolem. My i dwójka dzieci. Ot taka typowa polska rodzina. Z młodszą córcią niemowlaczkiem radzimy sobie wręcz doskonale, wszak to nasze drugie dziecko, które rozwija się pod opieką rodziców doświadczonych :). Za to synek dwulatek, który z racji bycia pierworodnym dostarcza nam codziennie nowych wyzwań, zmusza do przekraczania granic kreatywności i wymyślania kolejnych aktywności. Wpadłam więc na genialny (moim zdaniem) pomysł obchodzenia, oprócz tych tradycyjnych, świąt niestandardowych.  Jak się okazuje w kalendarzu jest ich bardzo dużo. Napisać powinnam raczej w kalendarzach i zapewne powinnam zaznaczyć, że daty niektórych świąt się różnią w zależności od kalendarza, ale mniejsza o to. Najważniejsza jest inspiracja tematyczna naszych codziennych aktywności. Takie ułatwienie organizacji wspólnego czasu :).

Dziś obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Wielorybów! I mimo, iż światowa data tego święta jest ruchoma (w roku 2017 przypada na 17 lutego), najłatwiej będzie mi zapamiętać, że święto to odbywa się po Dniu zakochanych.

W związku ze świętem tworzymy dziś w domu wieloryba – takie nasze małe DIY :). Podczas zabawy rozmawiamy sobie o wielorybie. Gdzie on żyje, jakie dźwięki wydaje, co je, jaki jest duży? Zachęcam do zadawania dziecku pytań związanych także ze światem zwierząt morskich. Ja codziennie zaskakiwana jestem umiejętnością łączenia faktów przez dziecko. Czasem mam wrażenie, że mój 31-letni mózg już wysiada :).  Dodatkową bazą do naszych dzisiejszych rozmów są puzzle przedstawiające rysunki zwierzątek morskich. Może wy też macie rysunki, układanki bądź książeczki nawiązujące do morskiej tematyki, które wspomogą Wasza zabawę? :) Wracając do wieloryba, stworzyliśmy dziś pięknego, niebieskiego, klamerkowego.

Do wykonania wieloryba potrzebujecie:

  • arkusz papieru
  • farby w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym
  • nożyczki
  • klej
  • szablon – wieloryb
  • dziurkacz – opcjonalnie – do przygotowania oczek
  • klamerka

Wieloryb - instrukcja:

Nasze prace plastyczne są zazwyczaj pracą wspólną. Mój dwulatek przygotowuje tło, z którego ja później wycinam docelowe elementy niezbędne do stworzenia finalnego dzieła. Tło można przygotować zarówno malując paluszkami po papierze, jak i korzystając z dostępnych w domu przedmiotów, np. płatków kosmetycznych.

Przygotowujemy szablon w kształcie wieloryba, który następnie pomoże nam w wycięciu odpowiedniego kształtu z naszego niebieskiego tła.Za pomocą dziurkacza przygotowujemy oczka. Bierzemy do ręki klej i sklejamy ze sobą poszczególne elementy. Oczka do głowy wieloryba, a jego poszczególne części ciała do klamerki.

Voilà! Fajna i prosta w wykonaniu zabawka dla dziecka z otwieraną wielorybią paszczą :)prace plastyczne Prace Plastyczne dla Dzieci Zabawy Dla Dzieci

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: