Co się kryje na rysunku?

Opublikowano: 01-05-2017

zabawy dla małych dzieci

Majowe słoneczko powitało nas dzisiaj za oknem, a my odpowiedzieliśmy mu dwoma długimi spacerami na świeżym powietrzu. Czasem jednak pomimo wielu aktywności jakie dzieciom się proponuje trzeba mieć w głowie przygotowany plan na szybkie i ciekawe zabawy, które będzie można zaproponować dziecku w każdym momencie dnia. Zaletą zabawy "co się kryje na rysunku?" jest niewątpliwie łatwość jej zorganizowania, a jednocześnie umiejętność zainteresowania nią dziecka, które skupione na obrazku zastanawia się co z tego wszystkiego wyjdzie. Na naszym etapie rozwoju - mój synek ma 2,5 roczku - malujemy sobie zwierzątka, kwiatki, domki. Dla dzieci starszych zabawę tą można wykorzystać do nauki literek, cyferek, czytania ukrywając na kartce papieru pojedyńcze symbole lub całe zdania.

Do tej zabawy dla dzieci użyłam:

  • arkusz białego papieru
  • biała kredka pastelowa
  • pędzel wodny do akwareli wypełniony wodą :)
  • farby akwarelowe

Pędzle wodne są rewelacyjne. Dzięki nim nie ma obawy o to, że woda z miseczki przypadkowo się wyleje i zaleje kartkę i znajdujące się w pobliżu przedmioty, a jak każdy rodzic wie takie przypadki zdarzają się dość często, gdy wokół grasuje mały smyk :).


Na kartce papieru, za pomocą białej kredki narysowałam obrazek. Do tej zabawy użyłam białej pasteli, ale równie dobrze wykorzystać można białą świecową kredkę. Mój synek nie miał dziś ochoty na samodzielne malowanie, za to wolał mi usiąść na kolanach i wpatrywać się w to, co się działo na papierze. Poprosiłam go o wskazywanie mi kolorów, którymi miałam malować i zaczęłam nanosić różne barwy na kartkę odkrywając powoli przygotowane przeze mnie wcześniej malowidło. Był zachwycony! :)


Powodzenia! :)Zabawy dla dzieci w domu Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: