Zabawy z kubeczkiem

Opublikowano: 18-06-2017

zabawy dla dzieci na grilla

Zabawa edukacyjna z kubeczkami w roli głównej. Rozwija sprawność manualną, percepcję wzrokową oraz umiejętność skupienia uwagi. Jest to idealny pomysł na zabawy w czasie grilla bądź na wycieczki, w czasie których korzystamy z takich plastikowych kubeczków.

Wymyśliłam  zabawę w poszukiwanie myszek. Kotek chodzi od norki do norki i sprawdza, czy ktoś tam na niego nie czeka :). Muszę się Wam przyznać do tego, że same zielone kubki wywołały u nas ogromną sensację, więc zabawa z nimi to była wielka radość i przyjemność. To pomysł na zabawę dla dzieci, którą dostosować można do wieku i umiejętności dziecka. Nasza gra skupiona była na ćwiczeniu umiejętności takiego poruszania kubeczkiem, aby kotek przemieszczał w odpowiednie miejsca.

Zabawa dla dzieci z kubeczkami

Do tej zabawy potrzebujecie 2 jednorazowe kubeczki, nożyczki oraz flamastry, a najlepiej niezmywalne kolorowe markery. W jednym z kubeczków należy powycinać małe okienka, a na drugim narysować kotka. Uwaga: kotek namalowany musi być w odpowiednim miejscu, aby był widoczny w każdym z okienek.  Radzę wsadzić kubek w kubek (ten z okienkami stanowi warstwę zewnętrzną), odnaleźć najniżej położone okienko i w nim, na kubeczku znajdującym się w środku, namalować kotka.


Początkowo nasza zabawa polegała jedynie na przesuwaniu kotka z norki do norki. W ten sposób ćwiczyliśmy umiejętność przesuwania kubeczka i ustawiania kotka w konkretnym miejscu. W kolejnych etapach gry bawiliśmy się kolorami. Okienka pomalowałam dostępnymi flamastrami, aby nasz kotek mógł wędrować od norki w kolorze czerwonym do norki w kolorze zielony, następnie czarnej itd. Czyż nie jest to wspaniała zabawa połączona z nauką kolorów?


Tempo zaprezentowanej zabawy należy dostosować do potrzeb dziecka. Zdecydowałam się namalować kropeczki pod każdym z okienek, aby wykorzystać zabawę także do nauki liczenia --> prosimy dziecko o to, aby kotek przeszedł do norki z określoną liczbą kropeczek i sprawdził, czy przypadkiem nie ma tam myszek. Pomimo, że dla nas matematyczna wersja tej gry jest jeszcze zbyt zaawansowana, staraliśmy się razem, powoli i głośno kropki liczyć.


Mam nadzieję, że ta zabawa Wam się spodoba :)

Pozdrawiam!

Agnieszka


Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci na dworze

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: