Malowanie po folii aluminiowej

Opublikowano: 13-07-2017


Przykład kreatywnej zabawy dla dzieci, idealnej do wykonania w domu, ale także w plenerze. Pozytywnie wpływa na rozwój zmysłu wzroku i dotyku. Zabawa jest prosta w wykonaniu - folia aluminiowa jest łatwo dostępna, a dostarcza dziecku nowych bodźców i pobudza jego kreatywność.

Jakiś czas temu moja siostra zainspirowała mnie pomysłem na malowanie po folii aluminiowej. Wykorzystanie tejże techniki plastycznej dostarcza dziecku wielu bodźców -  w folii można się przeglądać, ugniatana w rączkach szeleści, odbija światło. Folia przekonała mnie jeszcze jedną ważną zaletą - nie przesiąka. Moje 32 miesięczne dziecko uwielbia nakładać ogromną ilość farb w jedno i to samo miejsce. W przypadku zwykłych kartek z bloku rysunkowego, a często także technicznego powstaje nam nic innego jak jedna wielka dziura na środku stworzonego dzieła sztuki. Folia sobie świetnie radzi z taką jedno-miejscową twórczością :).

Malowanie po folii aluminiowej -  zabawy dla dzieciMoje dziecko, które miało już możliwość malowania różnymi pędzlami, gąbkami, paluszkami tym razem zdecydowało, że chce malować widelcem. Technika dość ciekawa, planujemy wykorzystanie jej jeszcze podczas tworzenia prac plastycznych na zwykłej kartce, gdyż zachwyceni byliśmy wzorami i wszelkimi szlaczkami jakie powstawały. Stąd też uważam, że zabawa ta jest idealnym przykładem na zabawy dla dzieci w domu, ale także warto ją wykorzystać na dworze w czasie pikników czy też grilla, podczas których plastikowych sztućców jest pod dostatkiem.


Malowanie po folii- niezbędne materiały:

  • spożywcza folia aluminiowa
  • farby plakatowe bądź farby stworzone domowym sposobem
  • pędzelek, bądź plastikowy widelec

+ zmotywowane do stworzenia cudnego arcydzieła dziecko :)


Ciekawa jestem czy spodobał Wam się ten pomysł. Jeśli zdecydujecie się na malowanie po folii aluminiowej, dajcie koniecznie znać!

pozdrawiam,

Agnieszka


Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: