Malowanie szyszek

Opublikowano: 03-07-2017

zabawy dla dwulatka

W naszych polskich parkach szyszek jest pod dostatkiem. Wzbudzają zainteresowanie dzieci o każdej porze roku. Latem podziwiać można świeże, jeszcze zielone szyszki rosnące na drzewach, a w trawie wyszukać można te, które spadły z drzew. Mój Kubuś na samo hasło, że idziemy do parku krzyczy "Będziemy układać koła i kwadraty! 2 kwadraty i 3 trójkąty"! :) i układamy je z patyczków albo właśnie z szyszek. Tym razem jednak pozbieraliśmy  szyszki i zabraliśmy do domu, aby poeksperymentować i sprawdzić co wyjdzie z połączenia szyszek i farb plakatowych. Początkowo myślałam, że powstanie praca plastyczna malowana szyszkami. Synek zdecydował jednak na malowanie szyszek. Byłam zachwycona jego inwencją twórczą :). Stąd sprzedaję i Wam ten pomysł jako jedną z inspiracji na zabawy dla dzieci w domu, ale jednocześnie przykład na zabawy dla dzieci na dworze.


Malowanie szyszek to wspaniałe ćwiczenie koordynacyjne dla rąk. Dziecko maluje przedmiot, który trzyma we własnych paluszkach. Widok małego szkraba, który umiejętnie manipuluje szyszką, obraca ją, aby pomalować na około, doda skrzydeł każdej mamie.  Szyszka sama w sobie jest wspaniałym narzędziem dostarczających bodźców. Przed rozpoczęciem malowania można zaproponować dziecku krótki masażyk szyszką :) Niech mały artysta dobrze pozna przedmiot, zanim przybierze on inne barwy :)


Pomalowane szyszki wykorzystać możecie do dekoracji pomieszczeń, ale także jako dodatek do prezentu. Nasze eksponaty zostaną podarowane Babci, bo to jej zawdzięczamy lekcje przyrody i umiejętności Kubusia związane z rozróżnianiem drzew liściastych i iglastych. Ćwiczyli chyba podczas każdego z ostatnich spacerów :)


Jeśli wypróbujecie tą inspirację na zabawy dla dzieci, dajcie koniecznie znać! Ciekawa jestem wrażeń Twojego dziecka i efektu Waszej pracy plastycznej  z wykorzystaniem szyszek :)

pozdrawiam,

AgnieszkaZabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu Zabawy dla dzieci na dworze

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 2 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: