Recykling kartonu

Opublikowano: 29-06-2017

zabawa dla dzieci w domu

Cała zabawa rozpoczęła się od tego, że jedna z przesyłek, która do nas doszła zapakowana była w czarny karton. Tak mi się spodobał, że nie chciałam go od razu wyrzucić na śmietnik. Z kartonu przecież można wykonać mnóstwo fajnych zabawek! Nasza kartonowa przygoda dopiero się rozpoczyna! Prezentujemy pomysł na kartonowe puzzle oraz przewijankę, dzięki której dziecko może rozpocząć swoją przygodę z literkami i cyferkami.

ZABAWKI Z KARTONU

Zabawki z kartonu - Kartonowe puzzle

Z kartonu wycięłam  pasek. Wzdłuż całości, za pomocą żelowego perłowego pisaka, namalowałam wzorek. Brzegi wycięłam nożyczkami ozdobnymi. Pasek pocięłam na 5 części i wręczyłam Kubie. Układał według własnego pomysłu, łączył nie według linii przeze mnie wyciętych, ale wzdłuż zygzaka, dzięki czemu wychodziły całkiem ciekawe formy. Świetna zabawa rozwijająca kreatywność! :)Zabawki z kartonu -  przewijanka

Wycięłam literki i wręczyłam je Kubie wraz z tasiemkami, kawałkami rafi oraz wełny. Ta zabawa dla dzieci ta ma na celu rozwój motoryki małej, jako że przeplatanie, owijanie ćwiczy sprawność małych paluszków. Wpływa na rozwój kreatywności - dziecko samo decyduje gdzie jaki kolor sznureczka użyje. Kubuś zaplatał, a następnie odplątywał i zakręcał z powrotem :). Jest to także pomysł na naukę literek poprzez zabawę. Takie pokazywanie i przedstawianie symboli, stopniowe wprowadzanie ich w świat dziecka pomoże mu za jakiś czas nabyć umiejętność czytania. Wycięte litery można dotknąć, można próbować je opisać. Kubuś np. sam stwierdził, że jedna z literek (B) ma dwa oczka :)


Codziennie tworzymy, codziennie się fajnie bawimy :) Jeśli masz
ochotę na zapoznanie się z innymi pomysłami na zabawy dla dzieci,
zachęcam  do obejrzenia podobnych wpisów:

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz mi jakie są Wasze ulubione wspólne zabawy :)

Do usłyszenia,

Agnieszka


zabawki dla dzieci diy Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: