Wyklejanie i ubieranie

Opublikowano: 14-07-2017


Zabawa w wyklejanki - stylizacje była jedną wielką wesołą i spontaniczną zabawą. Zaczęło się od tego, że zamiast wyczekiwanej przesyłki znaleźliśmy w skrzynce pocztowej gazetkę z promocjami jednego z pobliskich hipermarketów, a w niej - mój synek znalazł zdjęcie koszulki z postaciami z jego ulubionej bajki "Psi patrol". I tak krzyczał, że chce tę koszulkę, że chce ją i już. No to hop! Narysowałam Kubusia, wycięłam koszulkę i niech ją namalowany Kubuś ubiera! :) Już kiedyś pisałam, że mój syn uwielbia naklejki i zachęcałam Was do kupienia dziecku naklejek - przeczytaj ten wpis. Więc i ten pomysł na zabawę przypadł mu bardzo do gustu. Na ubiorze samego Kubusia nie mogło być końca. Postanowił ubierać mamę, tatę, swoją siostrzyczkę, a gdy już nasza 4 osobowa rodzina miała bluzeczki, spodenki i buciki, przyszedł czas na babcie, dziadków, Ciocię i wujka. Całe szczęście, że ubranek z gazetki starczyło na ubranie nas wszystkich :)


Ta zabawa dla dzieci przynosi wiele korzyści:

  • wpływa na rozwój kreatywności
  • uczy logicznego myślenia
  • dziecko ćwiczy koordynację swoich rąk i paluszków, rozwijają się jego zdolności manualne
  • umożliwia wspaniałe wspólne spędzenie czasu i jeszcze lepsze poznanie się

Dla mnie osobiście ta zabawa była jednocześnie fajną przygodą, dzięki niej mogłam przekonać się z jakie przedmioty przypominają mojemu synkowi danego członka rodziny. Jeden dziadek otrzymał rower - bo lubi na nim jeździć, a drugi konewkę - bo uwielbia prace ogrodowe :).Zabawa dla dzieci - materiały:

  • gazetka promująca ubrania, buty
  • klej do papieru
  • nożyczki
  • kartka papieru
  • ołówek

Zabawa dla dzieci w stylizowanie - przebieg:

Starsze dziecko zapewne samo sobie poradzi z wycinaniem poszczególnych ubranek, u nas rolę tnącą przejęłam ja :). Szkice postaci są również mojego autorstwa więc z pełną pokorą potraktuję każdą krytykę :) Wybór ubranek oraz butów do wycięcia, nanoszenie na wycięty element kleju oraz przyklejanie pozostawiłam mojemu synkowi. Jestem zachwycona precyzją, z jaką wyklejał. Ma obecnie 32 miesiące, ale od około 3 miesięcy z uporem maniaka codziennie namawia swojego tatę do tego, aby ten wraz z nim odklejał i przyklejał naklejki. Potwierdza to regułę, że trening czyni mistrza! :)Codziennie tworzymy, codziennie się fajnie bawimy :) Jeśli masz ochotę na zapoznanie się z innymi pomysłami na zabawy dla dzieci, zachęcam  do obejrzenia podobnych wpisów:

pozdrawiam życząc Wam pięknie i kreatywnie spędzonego wspólnego czasu :)

Agnieszka


Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: