Tablica kredowa: do zabawy i do zdjęć

Opublikowano: 23-02-2017

zabawy kredą

Aura za oknem dziś nie sprzyjała. Deszcz oraz kolejny alarm smogowy ogłoszony na stronach internetowych nie zachęcał do spacerów, trzeba więc było zaproponować mojemu dwulatkowi domową alternatywę dla zabaw podwórkowych.

Parę tygodni temu zakupiłam folię tablicową, z zamiarem wykonania tablicy do sesji zdjęciowych. Jak na razie przygotowałam tablice w kształcie serduszka, którą wykorzystałam do fotografii uwieczniającej ukończenie 4 miesiąca przez moja małą księżniczkę. Ta tablica kredowa leżała sobie na półce i czekała na dzisiejszy dzień, aby wykorzystać ją w czasie zabaw z moim synkiem :).Zabawy kredą chyba każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa i mam nadzieje, ze każdy z nas wspomina te zabawy bardzo milo. Dla dziecka malowanie kredą to wspaniałe doświadczenie. Trzymając w ręku kredę doznajemy innych wrażeń niż trzymając kredki czy pędzel. Oprócz kartki brudzą się nam paluszki. Podczas malowania – kruszy się z kredy lekki pyłek. Również powierzchnia, po której się maluje ma inną strukturę niż zwykła kartka. Mój dwulatek malował swoje okręgi, a ja jedynie żałowałam, że nie miałam większej ilości kolorów. Moja lista na kolejne zakupy już powiększyła się o cały zestaw kred :).


Tablica kredowa - do jej wykonania potrzebujesz:

  • Tablica kredowa samoprzylepna (folia tablicowa)
  • Karton bądź inna nawierzchnia, na którą nakleisz folię tablicową
  • Kreda :)

Taką tablicę możesz wykorzystać zarówno do sesji zdjęciowych, jak i zabaw ze swoim dzieckiem. Jej wykonanie jest banalnie proste, tablica dużo miejsca nie zajmuje, więc mam nadzieję, że kiedyś i Wam się przyda :).
Zabawy dla dzieci w domu Zabawy z Dwulatkiem

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: