Zabawa żelowymi kuleczkami

Opublikowano: 30-04-2017

zabawy wspierające rozwój integracji sensorycznej

Żelowe kuleczki stały się w naszym domu hitem mijającego tygodnia. Są alternatywą dla zabaw z galaretką, które mój Kubuś uwielbia. Od paru dni synek wciąż i wciąż ma ochotę się nimi bawić, a jak wiecie zabawę hydrożelem przygotowałam też dla mojej młodszej córci (zabawy dla niemowlaka), stąd staliśmy się hydrożelowymi maniakami :) Jak to dobrze, że raz przygotowane kulki wodne starczają do wielu aktywności. Hydrożel jest inspiracją tych zabaw dla dzieci, które wspierają rozwój integracji sensorycznej. Przeźroczyste, kolorowe, małe kuleczki przyciągają wzrok smyka, który próbuje je złapać do rączki. Raz mu się to udaje, innym razem kuleczka ucieka :) Bawić się można kuleczkami zatopionymi w wodzie, jak i tymi, które już z wody zostały wynurzone.


W odróżnieniu od kul z galaretki, żelowe kulki nie rozpływają się podczas zabawy. Są sprężyste i odbite od ziemi podskakują do góry. Oczywiście nie radzę wykonywania wielu prób z podrzucaniem hydrożelu do góry, gdyż ze względu na to, że jest śliski nie zbiera się go łatwo z podłogi, a dwuletnie dziecko nie zawsze będzie miało ochotę pomóc w tym zajęciu :)

Propozycji zabaw hydrożelem jest zapewne tyle ile dzieci na świecie. Każde znajdzie jakąś ciekawą propozycję dla siebie. Nasza zabawa to zabawa klasyczym pudełkiem - pudłem sensorycznym, w którego wnętrzu znajdują się perłowe kuleczki. Uwielbiam wszelkie takie pudła sensoryczne ze względu na to, że dostarczają dziecku idealne warunki do stymulacji dotyku i zachęcają do rozwijania wyobraźni. Mój synek początkowo bawił się łapiąc kuleczki do rączek i wrzucając je spowrotem do naczynia, a później postanowił zrobić z nich sianko dla koników :)


Ta zabawa dla dzieci jest bardzo prosta w przygotowaniu. O tym gdzie zakupiłam nasze kuleczki i jak je przygotowałam przeczytaj w osobnym poście --> tutaj. Mam nadzieję, że jeśli zdecydujecie się na tą zabawę będzie ona dla Was ciekawie i mile spędzonym czasem :)Zabawy dla dzieci w domu Zabawy Sensoryczne Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 2 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: