Zabawy z taśmą malarską

Opublikowano: 03-06-2017

zabawy z taśmą malarską

Zabawa z taśmą malarską to jedna z inspiracji na zabawy domowe. Można ją wykorzystać jako aktywność integrującą dzieci, ale również rewelacyjnie sprawdza się jako zabawa ruchowa,  mającą na celu rozładowanie nadmiaru energii, której dzieci tak wiele w sobie mają.

Taśma malarska jest rewelacyjną pomocą podczas zabaw. Zaciekawia dzieci. Moje dwa szkraby wręcz rzuciły się na nią. 2,5 letni synek podbiegł i chciał pomagać w wyklejaniu, a 8 miesięczna córeczka z takim zapałem podpełzała, że aż sama się zdziwiłam. Jest bezpieczna. Stworzony z jej pomocą kształt nie przesunie się, stąd można proponować wszelkie zabawy skoku do celu wyznaczonego przez taśmę. I co jest również bardzo ważne - nie popsuje nam podłogi, którą nią oblepimy.

Za pomocą taśmy stworzyłam 3 figury geometryczne, które miały na celu nie tylko samą propozycję ruchu, ale także edukację. Już jakiś czas temu mój synek nauczył się rozróżniać podstawowe kształty, teraz jedynie sprawdzałam sobie czy nadal pamięta je i odróżnia. Wybierając do tej zabawy taśmy zdecydowałam się na kolor niebieski, ze względu na to, że dobrze go widać na naszej podłodze. Napotkałam jednak w internecie wiele innych różnokolorowych taśm. Zamówiłam i jak tylko przyjdą zaprezentuję je :). Używanie wielu barw pomocne może być także podczas nauki kolorów.

Zabawa dla dzieci z taśmą malarską - propozycje zabaw:

  •     Biegi i skoki

Biegamy lub skaczemy wokół kształtów wyznaczonych przez taśmę malarską. Ruch może odbywać się podczas muzyki, którą puścimy w tle.Typowo ruchowa aktywność mająca na celu spalenie nadmiaru energii :)  •  Zadania do wykonania

Zadania, dzięki którym dziecko ćwiczy swoją koordynację. Przykłady poleceń: "Stań prawą nogą w kwadracie", "a teraz stań lewą nogą w trójkącie", "połóż prawą rękę do okręgu", "usiądź w kwadracie". Ten etap spełnia te edukacyjne funkcje zabawy, o których pisałam we wstępnie. Gdybyśmy użyli do tej zabawy taśm kolorowych, moglibyśmy wydawać polecenia związane z wyborem określonego koloru, np. "dotknij palcem koloru żółtego".
  • Zabawa z piłeczkami bądź klockami

Na podłodze wyznaczyłam jeszcze jeden punkt, z którego synek miał turlać piłeczkę do kwadratu. Jeśli posiadasz w domu piłeczkę do gry w Zośkę, bądź zwykłe woreczki sensoryczne możesz poprosić dziecko o to, aby z wyznaczonej linii próbował wrzucić je do danej figury. Jeśli będziecie próbować wrzucać zwykłe piłeczki może się po prostu okazać, że przeturlają się i znajdą poza fugurą.

Zabawa z klockami polegała na wkładaniu klocka do figury, której nazwę wymawiałam. Natomiast po zakończonej wspólnej zabawie synek postanowił wykorzystać figury na podłodze do stworzenia miasteczka dla swoich zwierzątek. Wykorzystał klocki do tego, aby w każdej figurze znalazł się jakiś budynek :)I co... zainspirowaliśmy? Spróbujecie? Jak tak, koniecznie dajcie mi znać w komentarzu! A może już wykorzystywaliście taśmę malarską podczas zabaw ze swoimi dziećmi i nam podpowiecie jakąś aktywność? :)
Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 2 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: