6 powodów dla których warto kupić dziecku naklejki

Opublikowano: 20-05-2017

zabawy dla dzieci w domu

Zabawa nalepkami pozytywnie wpływa na rozwój małego dziecka. Pobudza kreatywność, edukuje, a także wspiera motorykę. Poznaj powody, dla których warto zaproponować zabawę z naklejkami już nawet 2-letniemu dziecku.


Na chwilę przed drugimi urodzinami mojego synka, przechodząc pomiędzy regałami sklepowymi postanowiłam zakupić zeszyt z nalepkami. Gdzieś tam w głowie wiły się we mnie myśli czy jest to odpowiednia zabawa dla dzieci na tym etapie rozwoju. Zdecydowałam się spróbować i sprawdzić jak moje dziecko będzie sobie z nimi radzić. Wówczas pomagałam w odlepianiu danego rysunku, a synek sam decydował, w którym miejscu nalepka powinna się znaleźć. Minęło parę miesięcy i przechodząc obok kiosku synek na wystawie zauważył naklejki z postaciami jednej z ulubionych bajek. Wróciliśmy do domu i nalepkowy świat go porwał, a ja zaczęłam rozmyślać ile nauki tkwi w takich zwykłych przecież nalepkach i jakim fajnym są przykładem prostej zabawy dla dzieci.

6 powodów dla których warto kupić dziecku naklejki:

1. Wspierają rozwój motoryki małej u dzieci

Wydawać by się mogło, że odlepienie nalepki jest banalnym zadaniem. Ale nie dla dwulatka. Dziecko musi manipulować malutkimi paluszkami, aby skutecznie odlepić naklejkę od kartki papieru. Musi też ją umiejętnie złapać, aby ładnie ją nakleić na kartkę papieru.

2.  Rozwijają umiejętność koncentracji

Przylepienie nalepki w konkretnym miejscu jest nie lada wyczynem. Maluszek zastanawia się jak poprawnie i prosto przykleić piękny rysunek na do kartki. Z czasem uczy się tego i eleganckie przyklejenie nie stanowi już dla niego żadnego problemu.

3.  Uczą logicznego myślenienia

Podczas zabawy nalepkami można zachęcić dziecko do segregowania ich według tego samego koloru, wielkości, bądź też nalepiania ich wzdłuż jednej linii.

4. Korzystnie wpływają na kreatywność

Wystarczy wręczyć dziecku arkusz białego papieru i pozwolić nalepiać według własnego upodobania. Z nalepek można stworzyć piękny kolaż, a także wzorki. Wykorzystując podczas zabawy kredki mały artysta może domalować dodatkowe postacie czy elementy i uzyskać obrazek.

5. Wspierają naukę słów, kolorów

Patrycja z Mamadajeradę przekonuje, że zabawa z naklejkami jest świetnym sposobem do nauki mówienia, zapamiętywania nazw postaci, kolorów itd.

6. Rozwijają zainteresowania

Ranko Rajovic, członek międzynarodowego stowarzyszenia Mensa, zachęca do kolekcjonowania naklejek. Według Ranko dziecko, które gromadzi naklejki z np. zdjęciami drużyny piłkarskiej może nauczyć się nazwisk piłkarzy, nazw krajów z których oni pochodzą, klubów w których grają. Dziecko, które kolekcjnonuje nalepki będzie je często przeglądać, będzie je liczyć i sprawdzać ile brakuje do pełnego kompletu. Można kolekcjonować nalepki ze zwierzętami albo autami i wspólnie z dzieckiem rozwijać wiedzę.

Mój synek tak pokochał zeszyty z naklejonymi postaciami z bajek, że przed każdym spacerem negocjuje ze mną ich schowanie do torby i zabranie. Uwielbia je przeglądać. Ciekawa jestem jak to wygląda u Ciebie. Jakie są Twoje spostrzeżenia związane z nalepkowymi zabawami?  Jakie macie propozycje zabaw z naklejkami?


Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: