Zabawy dla dzieci – żelki dżdżowniczki

Opublikowano: 27-01-2017

zabaw dla dzieci w domu

Pomysł na zabawę robaczkami w naszym domu wziął się stąd, że Kubuś od pewnego czasu zafascynowany jest odcinkami bajki „Król Lew”, a mianowicie piosenką „Hakuna Matata”. Zapewne większość z Was zna tą historię, ale czy pamiętacie, że Pumba i Timon uczą małego Simbę, że w ich świecie zjada się małe robaczki?:)


Proponuję zabawę robaczkami, nazywanymi również dżdżowniczkami.  Te żelki każdy może wykonać sam, są idealną zabawą dla dzieci spędzających czas w domu. Dzisiaj wersja podstawowa, składająca się jedynie z pięknych robaczków, które nadają się i do zabawy, a jednocześnie do jedzenia. Pamiętajcie, że zabawy z galaretką dają możliwość ćwiczenia małych dziecięcych rączek. Robaczki dają się rozciągać, są klejące i zaręczam Was, że zainteresują każdego małego odkrywce.

Robaczki z galaretki – inspiracje zabaw:

  • Wersja podstawowa, w której dziecko paluszkami rozdziela poszczególne dżdżowniczki od siebie
  • Wersja udoskonalona, w której dziecko za pomocą pęsety wydobywa dżdżowniczki ze specjalnej jadalnej ziemi – np. rodzynek.


Składniki:

  • 2 galaretki tego samego koloru
  • 15 gram żelatyny
  • 1 szklanka wrzącej wody
  • Plastikowe słomki – ilość zależna od szerokości pojemnika
  • Wąski pojemnik

Instrukcja przygotowania dżdżowniczek:

Zawartość opakowań z galaretką wsyp do garnuszka i wymieszaj wraz z żelatyną. Dodaj do tego szklankę gorącej wody i intensywnie mieszaj aż do rozpuszczenia. Odstaw garnuszek w chłodne miejsce na około 5-10 minut, aby galaretka miała możliwość ochłodzenia. Pamiętając o tym, aby często mieszać w garnuszku. Przygotuj wysoki, ale wąski pojemnik, do którego włożysz rurki. Ja użyłam butelki po małej wodzie mineralnej.


Galaretka szybko zacznie tężeć, stąd jak tylko uzyska ona temperaturę ok 30 stopni, przelej ją do pojemnika i odstaw do lodówki. Po około 15 minutach wyjmij pojemnik, zanurz go na 2 sek. w gorącej wodzie, dzięki czemu łatwo wyciągniesz z pojemnika rurki wypełnione żelatyną. Niektóre z nich zapewne będą posklejane, stąd trzeba je będzie rozdzielić. I teraz najżmudniejsza moim zdaniem praca, ale mimo wszystko się nie poddawaj:). Każdą słomkę z osobna należy zanurzać na 2-3 sek. w ciepłej wodzie, aby następnie móc z łatwością wycisnąć z niej żelkowego robaczka.


Galaretkowe dżdżowniczki nadają się do zabawy, ale również do jedzenia! A więc smacznego :)!zabawy w domu Zabawy Dla Dzieci Zabawy Sensoryczne Zabawy z Dwulatkiem

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: