Łączymy kropki guziczkami

Opublikowano: 23-05-2017

zabawy dla dzieci w domu

Przykład zabawy dla najmłodszych dzieci. Praca małych rączek manipulujących guziczkami wpłynie pozytywnie na rozwój motoryki małej, a pierwsze doświadczenia ze szlaczkami i łączeniem kropek wpłynie korzystnie na umiejętność kontroli ręki.

Naszym celem na najbliższy tydzień jest zapoznanie się ze szlaczkami. Nie oczekuję od mojego 2,5 letniego szkraba, że zacznie mi malować zgrabne linie. Absolutnie nie jest to moim zamiarem :). Zanim nauczymy się rysować szlaczki po śladzie, będziemy łączyc kropki za pomocą guziczków. A z guziczkami zabawa jest przednia. Przynosi ona tyle radości dziecku, które ma możliwość trzymania w swoich malutkich paluszkach wielu różnokolorowych elementów, o przeróżnych kształtach i wzorach.

Zabawa dla dzieci – szlaczki z guziczkami – przygotowanie:

Do tej zabawy potrzebujecie jedynie zbiór przeróżnych guzików, arkusz papieru oraz flamaster, za pomocą którego zostanie przygotowany szablon. Możesz wykropkować dla swojego dziecka dowolny rysunek: domek, ślimaczka, kwiatek, auto, jakieś jego ulubione zwierzątko. Cokolwiek!

Przebieg naszej zabawy dla najmłodszych:

Kubuś początkowo był zafascynowany guziczkami i nie zwracał uwagi na wzór, który miał nimi pokryć. Przeglądał różnokolorowe elementy, segregował kolorami. Wysypywał z pojemniczka na stół i wsadzał je z powrotem do pudełeczka. Myślałam, że z mojego szlaczkowego planu nic się nie uda, ale jednak się myliłam. Krótka zachęta z mojej strony i synek zaczął układać guziczki po liniach wyznaczonych przez namalowane przeze mnie wcześniej kropki.


Jeśli Twoje dziecko jest już na etapie poznawania cyferek, zachęcam także do zabawy w liczenie guziczków. Nasze liczenie na razie polega na wymienianiu cyfr 1,2,3 a następnie magicznego przejścia bezpośrednio do 7,8,9 :). Staram się jednak wykorzystywać wszelkie zabawy do nauki liczb i wierzę, że przyniosą niedługo rezultat :)

Wykorzystywaliście już kiedyś guziczki do zabawy? Ciekawa jestem, jakie fajne pomysły na zabawę z nimi mieliście :)!Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: