Muzyczne jaja z kinder niespodzianki

Opublikowano: 25-05-2017

instrumenty muzyczne jak zrobić

O tym, że muzyka łagodzi obyczaje wie chyba każdy z nas, ale czy każdy zdaje sobie sprawę z pozytywnego wpływu muzyki na rozwój młodego człowieka? Staram się moim dzieciom zapewnić różnorakie doświadczenia muzyczne także podczas naszych wspólnych zabaw w domu o których tak dużo na Czoklele :). Kiedyś napiszę o tym więcej, a dzisiaj o pomyśle na banalne w wykonaniu instrumenty muzyczne z jajek po  Kinder niespodziankach. Nie znam dziecka, które nie lubi niespodziankowych jaj. Małe zabaweczki zazwyczaj wędrują do jakiegoś koszyczka czy pudełeczka, a plastikowe, żółte, otwierane pojemniczki gdzie? Jedni je kolekcjonują z nadzieją, że do czegoś się kiedyś przydadzą, inni już przeznaczają je na konkretne cele, a my zdecydowaliśmy się wykorzystać je do stworzenia muzycznych grzechotek.

Pomysł na ich wykonanie został częściowo zainspirowany muzycznymi jajami, które poznaliśmy podczas zajęć rytmicznych w Narodowym Forum Muzyki. Na takich instrumentach można wybijać rytm piosenki, naśladować szumiący las, liście, albo potrząsać nimi raz głośniej raz ciszej szepcąc przy tym "szu, szu, szu".

Do zabawy z moją 8 miesięczną córeczką wykorzystałam jajka wypełnione solą, ryżem, ciecierzycą i kaszą kukurydzianą. Jedno jajo zostało puste, aby wzmocnić dzwiękowe wrażenia. Z początku to ja potrząsałam  każdym muzycznym jajkiem, a następnie wręczyłam instrumenty mojej córci, aby mogła nimi potrząsać jak grzechotkami, rozwijając przy tym swoje poczucie rytmu.


Stworzone przez nas muzyczne jaja odkładam do pudełka z pozostałymi instrumentami, przydadzą się nam jutro, a Was wszystkich zachęcam do wygrywania muzycznych rytmów na takich właśnie grzechotkach :) Jeśli je wykonacie, dajcie nam koniecznie znać :)
zabawki dla dzieci diy Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: