Butelka sensoryczna

Opublikowano: 13-07-2017


Ta butelka fascynuje. Brzęczy, coś się w niej porusza, wystają z niej tasiemki, można za nie pociągnąć, coś się w niej świeci. Magia :). Moja córcia zachwyca się nią i bada ją już trzeci dzień. Idealny przykład na zabawkę dla niemowlaka, która wpłynie na rozwój jego zmysłów i umiejętności koncentracji. Butelkę sensoryczną wykorzystać możecie podczas wspólnych zabaw obserwując ją czy turlając po podłodze, idealnie też się sprawdzi do samodzielnej zabawy dla najmłodszych dzieci.


Butelki są jedną z najlepszych zabawek dla dzieci. Nie znam malca, który nie byłby zainteresowany wręczoną mu butelką. Może być pusta albo napełniona wodą, zawsze jest ciekawa. Przeźroczysta, odbija się od jej powierzchni światło, ma ciekawą fakturę. Możną nią rzucić, można ją turlać. A butelki sensoryczne, czyli te specjalnie przygotowane do zabawy, zawsze kryją w sobie jakieś dodatkowe ciekawe dodatki - cekiny, brokat koraliki. Oczy dziecka chłoną te wszystkie poruszające się i obracające wokół przedmioty.


Butelka sensoryczna - materiały:

  • przeźroczysta butelka po wodzie bądź soku
  • 2-3 tasiemki, najlepiej o różnej fakturze i barwach
  • koraliki, dzwoneczki
  • nożyczki

Do wykonania butelki sensorycznej wykorzystałam małe kolorowe dzwoneczki, wielkości 6 mm.


Butelka sensoryczna - przygotowanie:

Jest to bardzo tania i prosta w wykonaniu zabawka dla niemowląt. Butelkę, która pozostała mi po wypiciu soku warzywnego z Lidla (zwracam na to uwagę, gdyż nie każda mała butelka ma przeźroczystą barwę. Wiele z nich jest koloru błękitnego) dokładnie umyłam i wysuszyłam. Wsypałam  do niej kolorowe dzwoneczki. W zakrętce za pomocą nożyczek stworzyłam 2 otwory, przez które przeplotłam tasiemki. Do tasiemek przymocowałam koraliki a na ich końcach, z dwóch stron zrobiłam supełki. Takie rozwiązanie umożliwia dziecku na przeciągnięcie tasiemki.


Jeśli wykorzystacie ten pomysł na butelkę sensoryczną jako inspirację na zabawy z niemowlakiem, dajcie koniecznie znać, ciekawa jestem Waszych wrażeń :)

pozdrawiam,

Agnieszka


butelka sensoryczna Zabawy z Niemowlakiem

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 5 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: