Jak przygotować hydrożel do zabawy

Opublikowano: 30-04-2017

zabawa żelowymi kuleczkami

Moje najnowsze odkrycie, które wykorzystałam podczas paru domowych zabaw dla moich dzieci to kulki hydrożelowe nazywane także perłami wodnymi. Mój 2,5 letni synek wciąż chce się nimi bawić, zachwyciły też moją 7 miesięczną córcię, a i budżet domowy zbytnio nie ucierpiał, gdyż zamówiłam je na Aliexpress płacąc za 10000 sztuk jedynie 1.31 $ :) Suche kuleczki zajmują bardzo mało miejsca, więc są rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób wybierających się na wakację z dziećmi i chcących upchać wszystkie niezbędne akcesoria do kompaktowego bagażu.

Kulki hydrożelowe - przygotowanie:

Hydrożel zapewne znany jest florystom, a dla mnie były nowością. Na rynku dostępne są kuleczki przeźroczyste, które samemu można zafarbować na dowolny kolor np. za pomocą barwników spożywczych. Taką aktywność planuję zaproponować mojemu dziecku w najbliższym czasie, natomiast do naszych ostatnich zabaw wykorzystaliśmy kuleczki, które zafarbowane zostały przez producenta.Około 200 sztuk wsypałam do plastikowego pojemnika wypełnionego na dnie wodą. Powolutku sobie pęczniały, a my z lekkim zniecierpliwieniem przyglądaliśmy się temu procesowi.
Po około 3 godzinach miały już około 8 milimiterów i wtedy już nie znalazłam argumentów na to, aby mogły jeszcze sobie dalej rosnąć. Przejął je mój synek i rozpoczęła się zabawa.


Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: