Piszemy listy na Walentynki

Opublikowano: 14-02-2017

memy Czoklele

Trzeba było zejść na ziemię. Budzę się rano, patrzę, Porsche za oknem nie widzę. Za to przepyszne czekoladki i bukiet róż. I mój dwulatek, który wręcza prezent wraz z tatą mówiąc „I love you”. Bezcenne. Dziś dieta idzie w kąt :).

Walentynki… jedni je lubią, a inni za tym świętem nie przepadają. Dla mnie to nie tylko dzień miłości, ale też przyjaźni. Wracając wspomnieniami do lat dzieciństwa wspominam kartki otrzymywane także od siostry i koleżanek. I o tych kartach i listach chcę dziś napisać.  Uwielbiam listy pisane. Uwielbiam kartki z pismem odręcznym.  Dostając taką – budzą się wspomnienia.  Czuję radość, bo mam poczucie, że jestem ważna dla nadawcy.  Czy jest na świecie jeszcze dużo osób, które korespondują ze sobą listownie?

Niegdyś dużo pisałam i dużo listów otrzymywałam. Postanowiłam tą tradycję pisania listów przekazać moim dzieciom. I zaczynam już teraz, wszak Walentynki są pierwszym świętem po Bożym Narodzeniu, kiedy warto pamiętać o wyjęciu ładnej kartki papieru, napisaniu na niej paru zdań i wysłania jej swoim bliskim. Jestem za tym, aby uczyć dzieci pisania listów.  Początkowo – tak jak w przypadku moich maluchów, które pisać jeszcze nie umieją, niech te listy będą rysunkiem. Chcę w praktyce doświadczyć przysłowia „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” :).

Pismo odręczne jest piękne, a wyrażanie własnych myśli w zdaniach pisanych na kartce papieru o wiele trudniejsze niż proste wiadomości sms czy tweety.  Pisząc list trzeba się postarać o ładne literki, o poprawną konstrukcję zdań. Wierzę głęboko w to, że emocje wyrażane na piśmie są cenniejsze dla ukochanej osoby niż wiadomość elektroniczna. Nie zapominając o tym, że taka prosta czynność jak napisanie listu to też obowiązek dla szkraba, wszak trzeba iść na pocztę list wysłać :).

Stąd nasza propozycja zabawy na dziś: rysujcie i piszcie Walentynki!

Walentynka mojego 2-latka to cenne dzieło artystyczne. Odcienie czerwieni z dodatkowymi zdobieniami brokatowymi. Chowam ją do pudełka rzeczy wartościowych :)

Pięknego dnia życzymy!


prezent na walentynki Zabawy Dla Dzieci walentynki dla dzieci Walentynki

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 2 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: