Rozwój 7 miesięcznego dziecka

Opublikowano: 30-04-2017

rozwój niemowlaka

Rodzice często zastanawiają się nad tym, czy ich dziecko prawidłowo się rozwija. Mimo, że córeczka jest moim drugim dzieckiem i jako "doświadczona" mama mam w sobie już o wiele więcej spokoju, niż przy pierworodnym, bacznie ją obserwuję i kontroluję. Widzę różnicę pomiędzy jej tempem rozwoju, a tym jak rozwijał się dwa lata temu mój synek. Dzieci są różne, od paru lat bacznie obserwuję przeróżne maluszki i nawet, jeśli w okresie niemowlęcym nabywały pewne umiejętności później niż ich rówieśnicy, to nabywały je we właściwym dla siebie czasie. Na każdego bobasa przychodzi jego pora :). Oczywiście jeśli cokolwiek niepokoi - zawsze wszelkie takie kwestie konsultuję z lekarzem i do tego też każdego zachęcam.

Co moje obecnie 7 miesięczne dziecko potrafi?

  • Gaworzy, śmieje się, wydaje okrzyki radości - Takie okrzyki radości obserwuję np. podczas zabawy "a kuku"
  • W pozycji na plecach wkłada stopę do buzi
  • W pozycji na brzuszku opiera się na wyprostowanych rękach, potrafi się obracać wokoło
  • Siedząc z oparciem w foteliku do jedzenia bez problemu chwyta za stolik, bądź lapie przedmioty, które na nim leżą i bierze je do buzi
  • Turla się i obraca z pleców na brzuszek. Mniej chętnie z brzuszka na plecy
Dużo czasu spędzamy wspólnie bawiąc się na podłodze, stąd serdecznie zachęcam Cię do przejrzenia listy zabaw, jakie proponuję mojej córci. Mam nadzieję, że znajdziesz tam jakieś ciekawe zajęcie dla Ciebie i Twojego bobasa? :) Inspiracje aktywności dla niemowlaków znajdziesz tutaj.


niemowlak rozwój

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: