Hydropolis Wrocław – miejsce dla małych dzieci

Opublikowano: 05-01-2017

Wrocław hydropolis

Wybraliśmy się dziś na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Miejsce promuje swoją ofertę edukacyjną dla młodzieży oraz dzieci szkolnych i przedszkolnych. My wybraliśmy się tam z dwulatkiem i 4-miesięcznym niemowlakiem. Zapytacie jak było? Wybór miejsca na spędzenie rodzinnego czasu okazał się strzałem w dziesiątkę! :)

Młodsza córeczka nie zmrużyła oka przez ponad godzinny pobyt, podczas którego intensywnie zaangażowane były niemal jej wszystkie zmysły. Jako, że na tym etapie rozwoju uwielbia wszelkiego rodzaju świecidełka, jej oczy były cały czas szeroko otwarte, zauroczone grą świateł i ich kolorów. Uszy natomiast nasłuchiwały wszelkich dźwięków, odgłosów wody, szumu fal….raj dla niemowlaka, nieprawdaż? :)

Mój dwuletni fascynat zoologii w centrum wiedzy na temat wody również był w stanie zainteresować się poszczególnymi elementami ekspozycji. Już na samym początku, w Sali „Planeta Wody”, na kuli projekcyjnej imitującej glob kuli ziemskiej podziwiał kontynenty, które zamieszkane są przez jego ulubione zwierzęta (od ponad roku uwielbia afrykańskiego słonia, zebrę i żyrafę, a od paru miesięcy australijską pandę i kangura).  Przechodząc do kolejnej sali słyszałam głośne wolanie „ZOO”, które oznaczało, że ma wielką ochotę na zobaczenie jakichś zwierząt. Długo nie musiał czekać. Synek mógł dotknąć olbrzymiego rekina, a także obejrzeć wyemitowane przez jeden z projektorów, pływające rybki. Na zakończenie wystawy ukazał się jego oczom wielki słoń wyświetlany na ścianie w czasie jednego z filmów. Zwierzęta jednak same w sobie nie są celem wystawy i cieszę się, że zainteresowanie mojego dwulatka skupiło się także na pozostałych częściach wystawy. Wielką radość dziecku sprawiło wejście do repliki kapsuły batyskafu Trieste, w której mógł naciskać przeróżne przyciski.  W unikalnej i godnej polecenia strefie relaksu odpoczywał sobie na wygodnych podświetlanych fotelach. Synkowi sprawiło też radość wpatrywanie się w makiety ogromnych statków, a także wprawianie w ruch starożytnych urządzeń hydrotechnicznych, np. koła tłoczącego wodę. Zobaczył też zamieć śnieżną… śnieg… jego marzenie od czasu, kiedy otrzymał w prezencie sanki.
W tym miejscu warto zaznaczyć wszelkiego rodzaju udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi. Na wystawę bez problemu można wjechać wózkiem. Na miejscu dostępna jest winda a także podjazdy, dzięki którym łatwo można się poruszać pomiędzy poziomami.  Można też skorzystać z przewijaka znajdującego się w toalecie, a także spokojnie nakarmić dziecko na jednej z wielu dostępnych ławeczek.

Jedyną wadą jest brak miejsc postojowych dla aut osobowych na terenie Hydropolis. Nasza ekipa postanowiła zwiedzić Hydropolis w styczniu, kiedy na zewnątrz panowała temperatura -2. Było dla nas czymś oczywistym, ze w nowo powstałym centrum edukacyjnym zadbano o miejsca parkingowe, stąd nie przygotowaliśmy się zbytnio na to, by pozostawić auto na parkingu oddalonym o 5 min pieszo od miejsca zwiedzania. Jeśli planujecie wybrać się do Hydropolis z niemowlakiem – wózek zabierzcie obowiązkowo :).

Hydropolis – ogromny plus dla Wrocławia za to miejsce. Jeśli będziecie w mieście, albo jego pobliżu – ogromnie zachęcam Was do zgłębienia wiedzy na temat wody w tym właśnie miejscu. Jest to miejsce dla małych dzieci.

 

ZapiszZapiszZapiszZapisz
Czy można iść do Hydropolis z małym dzieckiem atrakcje dla dzieci Wrocław

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 2 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: