Kartki wielkanocne

Opublikowano: 11-04-2017

wielkanocne ozdoby

Prezentujemy Wam własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne. Wczorajsze popołudnie spędziliśmy na wyklejaniu, wycinaniu, a dziś pędzimy na pocztę, żeby je wysłać z nadzieją, że dojdą na czas. Są proste w wykonaniu, idealne dla tych, którzy lubią takie last minute :)

Pomysł na kartki wielkanocne wycinanki i naklejanki


Kartkę wielkanocną można z łatwością wykonać z własnym dzieckiem, a co najważniejsze taka praca to jednocześnie wspólna kreatywna zabawa. Moje 2,5 letnie dziecko jest obecnie na etapie wielkiej fascynacji klejeniem. Dałam mu więc kawałek papieru, klej oraz skrawki tasiemki, piórek, błękitnej rafy oraz trawki dekoracyjnej i poprosiłam o naklejenie elementów na kartkę według własnego pomysłu. Moim zadaniem pozostało jedynie przygotowanie warstwy zewnętrznej, którą nakleiłam na pracę przygotowaną przez mojego szkraba. Warstwa zewnętrzna to nic innego jak wycięte z kartki papieru okienko kształtem przypominające pisankę bądź zajączka.

Podobną technikę wykorzystałam przy tworzeniu kartki wielkanocnej z tasiemką, której opis przedstawiam poniżej.

Kartka wielkanocna - z tasiemką


Do wykonania kartki wielkanocnej z tasiemką potrzebujesz:

 • arkusz białego papieru z bloku technicznego
 • arkusz niebieskiego papieru
 • tasiemki
 • klej
 • nożyczki zwykłe i nożyczki do cięć ozdobnych

Z kolorowego papieru przygotowałam szablon w kształcie zajączka, a następnie nakleiłam na niego kawałki żółtej tasiemki. Jak tylko okienko zostało wypełnione, nakleiłam powstały kształt na białą kartkę, otrzymując w ten sposób kolejną kartkę wielkanocną.


Kartka wielkanocna AKUKU


Do wykonania tej kartki wielkanocnej potrzeba:

 • arkusz białego papieru z bloku technicznego formatu A5
 • biała kartka papieru, do przygotowania żółtych elementów kurczaczka (potrzebne są 3 żółte kółka)
 • kawałek zielonej kartki do wycięcia jaja
 • parę kolorowych piórek do dekoracji
 • kredki - pastele olejne oraz czarny flamaster
 • farbki w kolorze żółtym
 • klej
 • nożyczki zwykłe i nożyczki do cięć ozdobnych
 • ołówek/cyrkiel do przygotowania szablonu kurczaczka

Na arkuszu białego papieru formatu A5 przygotowałam linię pomocniczą na wysokości 3/4 kartki, dzięki której z łatwością udało mi się zagiąć kartkę. Odpowiednie zagięcie papieru jest istotne, aby otwierając jajko móc zobaczyć radosnego kurczaczka. Na drugiej białej kartce narysowałam okręgi i poprosiłam mojego synka o pomalowanie ich paluszkami na żółto. Metoda pomalowania paluszkami pozwoliła na uzyskanie takiego "malarskiego pierza" :). Jak tylko farba wyschła, okręgi wycięłam, aby następnie wykorzystać je do stworzenia kurczaczka.

Do jednej kartki "Akuku" wystarczą 3 okręgi. Na nasze własne potrzeby tworzyliśmy 2 podobne kartki, stąd na poniższym zdjęciu zobaczyć możecie 6 kółeczek :)


Żółte kółka odpowiednio przycięłam, w ten sposób, aby za ich pomocą stworzyć wesołego kurczaczka. Naklejając je na kartkę papieru przykleiłam jednocześnie kawałki żółtych małych piórek, aby zwiększyć "pierzasty efekt". Za pomocą pasteli olejnych namalowałam policzki, nosek a za pomocą czarnego flamastra oczka.

Z zielonej kartki papieru wycięłam kształt owalny, za pomocą którego uzyskałam jajko, z którego wykluwa się nasz kurczaczek. Jedną połówkę jajka nakleiłam na warstwę białej kartki znajdującą się na spodzie, a drugą na warstwę zamykającą. W ten sposób otrzymałam wesołą kartkę wielkanocną "Akuku" :), która mam nadzieję, że przypadnie do gustu osobie, która ją od nas otrzyma.Wielkanocne prace plastyczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: