Kredka wielobarwna

Opublikowano: 21-07-2017

kredka wielobarwna DIY

Pamiętam jak za czasów mojego dzieciństwa mama kupiła mi kredkę wielobarwną - taka magia dla dziecka. Wówczas była to nowość, a dziś z łatwością takie cuda można dostać w sklepach. W sklepie można kupić kredkę o średnicy około 10 mm, a w rozmiarze MAXI można ją śmiało wykonać w domu przy pomocy rolki po ręczniku papierowym, gumek recepturek i kredek . Kolorowa zabawa zagwarantowana!

Początek każdej naszej zabawy rozpoczyna się zawsze od badania i sprawdzania funkcjonalności nowego przedmiotu. Zobaczcie, ile w naszej rakiecie ciekawych dla dzieci elementów. Rolka - posłużyć może do turlania, ale także można przez nią patrzeć jak przez lunetę. Gumki recepturki ciekawią. Moje dziecko uwielbia się nimi bawić, oplatać je wokół patyczków, drewnianych łyżek oraz własnych paluszków. Jeśli Twoje dziecko ma już silne i sprawne palce, może taką kredkę wykona samodzielnie? :)

Kredka wielobarwna - niezbędne materiały:

  1. Rolka po ręczniku papierowym (oczywiście może to być każda inna rolka. Im większa, tym weselsza zabawa)
  2. Kredki - użyliśmy 9 kredek świecowych. Najważniejsze przy doborze kredek jest to, aby były w miarę tej samej długości oraz w miarę miękkie, aby małe dziecko z łatwością mogło tworzyć swoje arcydzieła.
  3. Gumki recepturki - użyliśmy około 20 sztuk


Kolejnego dnia, kiedy nasza kredkowa rakieta była już rozebrana na części pierwsze, Kubuś sam próbował łączyć kredki w jedną całość i nimi malować :)

pozdrawiam!

Agnieszka


Zabawy dla dzieci w domu

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: