Pisanka malowana

Opublikowano: 22-03-2017

wielkanocne ozdoby 2-letniego dziecka

Wpadliśmy w rytm przygotowań dekoracji na zbliżające się Święta. Szukamy pomysłów na wielkanocne prace plastyczne i sprawdzamy z czym dwuletnie dziecko sobie poradzi, a z czym nie :). Paluszki umorusane,  uśmiech na twarzy i tworzymy, tworzymy te nasze dziecięce dzieła sztuki.

Zaopatrzyliśmy się  w styropianowe jajka celem stworzenia wielkanocnych dekoracji.  Rozpoczynamy od najprostszej metody ozdabiania jaj, czyli po prostu pomalowania jednego z jaj farbami plakatowymi.  O tym jak malować farbami nie muszę pisać, stąd w poniższym poście skupiam się jedynie na opisaniu naszego ekspresyjnego procesu malowania - ozdabiania pisanki przez 2-latka.

Pisanka malowana farbami

Mam lekkiego bzika na punkcie mieszania nowo - rozpoczętych farb i... początkowo popełniłam błąd. Nie przełożyłam farb na paletę. Myślałam też, że uda mi się zawładnąć nad ilością kolorów, jaką synek użyje do tej pracy plastycznej, on jednak postanowił wykorzystać całą dostępną kolekcję barw.  Stąd efekt końcowy jaki ujrzycie na końcu to pisanka wielobarwna :) - i w tym tkwi jej urok.


Pisanka malowana była zarówno pędzelkiem jak i paluszkami. Kolorowe było jajo, ale też podkładka i rączki. Mały artysta realizował swoją wielobarwną wizję, a ja starałam się uchwycić na zdjęciach cały ten proces.


Jajko ustawione było na zwykłym stojaku do jajek, choć w trakcie tworzenia pracy wędrowało czasem do jednej rączki, czasem do drugiej, a także zanurzane było w farbach znajdujących się na palecie. Przebyło więc dość długą drogę zanim je przechwyciłam i odstawiłam w bezpieczne miejsce do wyschnięcia :). I tu moja rada:  przy bardzo aktywnym dwulatku (raczej powinnam napisać przy każdym dwulatku, bo nie wyobrażam sobie spokojnego dziecka na tym etapie rozwoju) warto dość szybko to jajo przenieść gdzieś, gdzie smyk nie sięgnie i dać mu odetchnąć. Inaczej z pięknej wielobarwnej dekoracji może powstać pisanka błotnista :)Powodzenia! Zachęcam Cię także do przejrzenia pozostałych prac wielkanocnych wykonanych przeze mnie i mojego synka.


Wielkanocne prace plastyczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: