Wielkanocne drzewko

Opublikowano: 23-03-2017

prace plastyczne na Wielkanoc

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dekoracje wielkanocne, zapraszamy Cię do przeczytania poniższego postu. Znajdziesz tu pomysły na proste w wykonaniu wielkanocne dekoracje dla dzieci. My jesteśmy zachwyceni naszym drzewkiem. Udekorowane jest pisankami, piórkami i barankami. Znalezione w parku gałęzie spryskałam bezbarwnym lakierem w sprayu, aby nadać im delikatny połysk, następnie zawiesiliśmy na nich wszystkie ozdoby wielkanocne, jakie dotychczas wykonaliśmy.

Baranek z waty

Wystarczy wyciąć baranka z  białego arkusza papieru, a za pomocą dziurkacza wykroić z czarnego papieru oczka. Te elementy wraz z kawałkami waty i klejem wręczyć swojemu dziecku, aby zabawa się rozpoczęła. Klej zdecydowałam się nałożyć do małego pojemniczka - zakrętki po zwykłej plastikowej butelce, gdyż wyciskanie go z tubki było zbyt trudne dla mojego synka. Następnie nakładany był on za pomocą patyczków do uszu.


Pisanki z jajek styropianowych


Decydując się na ozdabianie jaj ze styropianu wzięłam pod uwagę predyspozycje mojego dziecka. Wiedziałam, że technika, jaką użyjemy do dekoracji musi być łatwa do wykonania dla 2-latka, a jednocześnie musi w sobie zawierać takie elementy zabawy, które mój syn lubi bądź nowe, które go zainteresują. W grę wchodziły oczywiście farby plakatowe, którymi tworzymy przeróżne arcydzieła na porządku dziennym. Jedno jajo zdecydowaliśmy się pomalować właśnie takimi farbami (opis naszej pracy możesz przeczytać tutaj). Synek uwielbia też wykonywać różne prace do których wykonania niezbędny jest klej. Lubi kleić przeróżne skrawki papieru, materiału, a później sprawdzać czy tworzą już całość, co zazwyczaj prowadzi do oddzielenia połączonych wcześniej fragmentów :). Stąd nasz drugi pomysł na dekorację jaj ze styropianu to technika wyklejania pisanek bibułą (opis tej techniki znajdziesz tutaj).

Dekoracje wielkanocne z papieru


Zaletą posiadania w domu małego dziecka jest niewątpliwie dość duża ilość nagromadzonych prac plastycznych. Kartek pomalowanych paluszkami, pędzlami mamy już całą stertę. Niedawno malowaliśmy specjalnymi bucikami z folii bąbelkowej. Postanowiłam wykorzystać powstałe wówczas tło i wycięłam z niego kształt owalny, aby stworzyć zieloną pisankę.


Mojemu synkowi bardzo podoba się efekt końcowy naszego drzewka. Cały dzień podziwiał te wszystkie wielkanocne prace plastyczne, które razem stworzyliśmy. Oprócz wcześniej opisanych dekoracji gałązki dodatkowo przystroiliśmy żółtymi piórkami. Mamy wielką nadzieję, że jeśli zdecydujecie się  na wykonanie podobnej ozdoby, Wasz wspólnie spędzony czas z dzieckiem będzie fajną zabawą, a efekt końcowy bardzo się Wam spodoba :)
Wielkanocne prace plastyczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 3 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: