Pisanki wyklejane bibułą

Opublikowano: 22-03-2017

wielkanocne prace plastyczne

Uwielbiam wszelkie pisanki wykonane techniką decoupage. Są piękne, ale obawiam się, że ich stworzenie tradycyjną metodą mogłoby być dla Kubusia jeszcze za trudne. Dekorując kolejne jajo decydujemy się na decoupage w wersji prostszej, łatwej do wykonania dla dwulatka. Stworzymy pisanki wyklejane bibułą.

Pisanki dla dzieci wyklejane bibułą - materiały:

  • jajko ze styropianu
  • bibuła
  • miseczka z wodą
  • pędzelek
  • klej wodny
  • ozdobny dziurkacz (opcjonalnie)

Pisanki dla dzieci wyklejane bibułą - wykonanie:

Za pomocą ozdobnego dziurkacza, z bibuły wycięłam male kolorowe kwadraciki, które wykorzystaliśmy do ozdabiania pisanki.


Styropianowe jajo początkowo nabiłam na długą wykałaczkę - jest to jeden ze sposobów ułatwiających dekorację wszelkich styropianowych ozdób. Mojemu synkowi wykałaczka jednak się nie spodobała i postanowił jajko nabić na pędzelek. Jak się okazuje - też tak można :). Skoro pędzelek był już zajęty, uznaliśmy, że klej będzie nakładany na jajo za pomocą patyczka do uszu. Na każde miejsce posmarowane klejem mój synek przykładał kawałki bibuły.


Gotową pisankę zanurzyłam w wodzie. Dzięki temu bibuła lekko puści swoje kolory i delikatnie się one ze sobą wymieszają. Ten etap pozwala mi jednocześnie na małą ingerencję w dzieło wykonane przez moje dziecko: wszystkie krańce bibuły, które nie były idealnie przyczepione do jaja, teraz się do niego przykleją.


Pozostawiamy pisankę na około godzinę do wyschnięcia i po upływie tego czasu możemy podziwiać finalny efekt :)Wielkanocne prace plastyczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: