Praca plastyczna - Rybka

Opublikowano: 14-07-2017

prace plastyczne lato - rybka

Dziecku, które za parę miesięcy rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem śmiało można wręczyć farby plakatowe, klej, kawałek kartki w kształcie ryby, papierowe foremki do muffinek i kawałki pogniecionej folii aluminiowej, a wyczaruje z tych wszystkich elementów piękną letnią, morską pracę plastyczną. Nam we Wrocławiu troszkę tego morza brakuje i tęsknimy ogromnie za Bałtykiem, stąd mała namiastka wakacyjnych klimatów :).


Przygotowując tę pracę plastyczną dziecko ma możliwość doświadczania różnorakich struktur. Folia błyszczy się, szeleści. Pognieciona odbija światło zupełnie inaczej niż ta rozwinięta z rolki. Kawałki papilotki, ze swoją charakterystyczną tarką, też są intrygującym nowym tłem dla początkującego malarza. Pozwoliłam synkowi na przyklejanie i malowanie według własnego pomysłu. Całej kartki nie zamalował - wydaje mi się, że jeszcze troszkę muszę poczekać na chwilę, w której przyniesie mi dzieło w całości pokryte farbą :)

Kubusiowej rybce zabrakło troszkę złotego koloru, ale nie zważając na to, opowiedzieliśmy sobie bajeczkę o Rybaku i Złotej rybce. Wspaniale spędziliśmy razem czas, czego i Wam życzymy :)

Aga & Kubuś


Zabawy dla dwulatka Zabawy dla dzieci w domu prace plastyczne lato

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: