lato

prace plastyczne lato


Malowanie konturu ciała

zabawy dla dzieci w domu

Wielki arkusz papieru rozłożony na podłodze zachęci małego szkraba do stworzenia na nim dzieła sztuki. Natomiast kreda jest na tyle łatwym w obsłudze i ciekawym dla dziecka narzędziem, że jestem pewna, że nie trzeba będzie do jej użycia długo namawiać. Najwięcej radości mojemu dziecku sprawiła zarówno możliwość położenia się na papierze i odrysowywanie konturów ciała, jak i późniejsze kruszenie kredy i rozmazywanie jej za pomocą paluszków po kartce.

Ostatni tydzień spędziłam w towarzystwie mojej kuzynki, która jest nauczycielem plastyki. (...)

Czytaj wpis »

Kredka wielobarwna

kredka wielobarwna DIY

Pamiętam jak za czasów mojego dzieciństwa mama kupiła mi kredkę wielobarwną - taka magia dla dziecka. Wówczas była to nowość, a dziś z łatwością takie cuda można dostać w sklepach. W sklepie można kupić kredkę o średnicy około 10 mm, a w rozmiarze MAXI można ją śmiało wykonać w domu przy pomocy rolki po ręczniku papierowym, gumek recepturek i kredek . Kolorowa zabawa zagwarantowana!

Początek każdej naszej zabawy rozpoczyna się zawsze od badania i sprawdzania funkcjonalności nowego przedmiotu. Zobaczcie, ile w naszej rakiecie ciekawych dla dzieci elementów. (...)

Czytaj wpis »

Praca plastyczna - Rybka

prace plastyczne lato - rybka

Dziecku, które za parę miesięcy rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem śmiało można wręczyć farby plakatowe, klej, kawałek kartki w kształcie ryby, papierowe foremki do muffinek i kawałki pogniecionej folii aluminiowej, a wyczaruje z tych wszystkich elementów piękną letnią, morską pracę plastyczną. Nam we Wrocławiu troszkę tego morza brakuje i tęsknimy ogromnie za Bałtykiem, stąd mała namiastka wakacyjnych klimatów :).

Przygotowując (...)

Czytaj wpis »

Papierowy motylek - origami

origami

Lubię zabawki, które wykonać można wszędzie – czy to w domu, na wakacjach, czy też siedząc gdzieś w kawiarni na mieście. Origami stwarza możliwość wykonania kształtu, o które poprosi Twoje dziecko, wszędzie tam gdzie masz pod ręką kawałek papieru. Przedstawiam Wam instrukcję na wykonanie papierowego motylka. Mam nadzieję, że sprawi radość Twojej córce bądź synkowi.

 Do wykonania papierowego motylka potrzebujesz (...)

Czytaj wpis »

Znajdziesz nas na:


Reklama: