Praca plastyczna "3 w 1"

Opublikowano: 07-03-2017

prace plastyczne wiosna

Prezentuję dziś pracę plastyczną "3 w 1". Zobaczcie jak łatwo można stworzyć wiosenną pracę plastyczną, którą można wykorzystać do dekoracji, edukacji i zabawy.  Starsze dziecko z chęcią odrysuje kształty na kartce, młodsze pobawi się w dopasowywanie kształtów, a rodzice wykorzystają pracę do dekoracji mieszkania.

Odwiedziła nas dziś koleżanka z 4 letnią córeczką. Nie miałam w domu żadnych kolorowanek, stąd pomyślałam, że wspólnie stworzyć możemy wiosenną pracę plastyczną wykorzystując foremki do ciastek, które znalazłam w kuchni. Taka zabawa, choć wydaje się bardzo prosta, stymuluje rozwój koordynacji wzrokowo – ruchowej. Motywując dziecko do odrysowywania kształtów, poprzez zabawę zachęcamy je do śledzenia wzrokiem tego, co wykonuje ręka. Jest to jedna z wielu aktywności, które wspomagają naukę pisania i rysowania.

Propozycja zabawy dla rodzeństwa

Mojego dwuletniego synka nie udało się zachęcić do wspólnej aktywności podczas tworzenia tejże wiosennej pracy, ale wykorzystaliśmy ją do późniejszej zabawy. Jak tylko skończyliśmy i dzieło było już gotowe, pomyślałam, że możemy pobawić się z synkiem w dopasowywanie foremek do wzoru na kartce, a następnie o ozdobienie pracy dodatkowymi wzorami i pokolorowanie wnętrza wzorów.


Praca plastyczna dla dzieci – wiosenna dekoracja

Oprócz walorów edukacyjnych, taką pracę możemy wykorzystać do stworzenia dekoracji wiosennych. Wystarczy takie dzieło włożyć w ramkę i powiesić na ścianie bądź postawić na szafce i wiosenna dekoracja gotowa :)


Pomysły na inne wiosenne prace plastyczne znajdziesz tutaj.
Prace Plastyczne dla Dzieci Prace plastyczne wiosna

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: