Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Opublikowano: 22-01-2017

laurka dla Babci

Dzień Babci i Dziadka już jutro, stąd jeśli jeszcze nie mieliście czasu do przygotowania małego podarunku, zachęcam do zainspirowania się naszymi, ręcznie przygotowanymi prezentami.

Laurka dla Babci - kartka "BABA", którą można złożyć, schować do koperty i wysłać.

Jest to kartka, którą pokoloruje już nawet roczne dziecko :). Zadaniem rodziców jest dostarczenie jedynie małemu artyście szablonu, farb oraz miejsca do pracy. Niech Twoje dziecko samo wybiera kolory, którymi zapełni kartkę oraz sposób malowania: pędzelkiem, czy paluszkami. Czasem będzie trzeba przypomnieć maluszkowi, że warto malować po całym szablonie, a nie w jednym miejscu :) Zachęcam też do przygotowania szablonu z arkusza tzw. papieru metalicznego. Dzięki temu uzyskamy fajny efekt metalicznej farby.


Laurka dla Babci – odcisk dziecięcych stópek na papierze

Do przygotowania tego prezentu potrzebujecie:

  • Kartkę papieru
  • Klej
  • Nożyczki
  • Farbki dla dzieci, atestowane, do malowania rączkami

Pomalujcie dziecięce stópki farbami i odbijcie odcisk na kartce papieru. My zdecydowaliśmy się na wycięcie odcisku i przyklejenie go na osobnej kartce ze względu na ilość prób, jaką musieliśmy wykonać, aby otrzymać ładny odcisk :). Czytałam rady wielu rodziców, żeby odcisk niemowlaka wykonać podczas snu, ale bałam się, że malutka się obudzi, a poza tym w jaki sposób we śnie miałabym jej umyć stópkę po zakończonej pracy? :) Jeśli chodzi o odcisk naszego dwulatka – tu już było prościej. W celu zredukowania ilości pracy i uniknięcia pomalowanej podłogi, wytłumaczyliśmy synkowi, że pomalujemy stópkę, a później od razu przeniesiemy Kubusia do łazienki i  umyjemy mu nóżkę. Nie przewidzieliśmy natomiast łaskotek podczas malowania stópki,  stąd troszkę więcej czasu zabrało nam przygotowanie modela.


Prezent dla dziadków na płótnie

Zafascynowani stópkowym arcydziełem spróbowaliśmy jeszcze raz pomalować dziecięce stópki. Tym razem użyliśmy wielu kolorów i odbiliśmy je tworząc tzw. motylka.  Później wystarczyło tylko domalować korpus, parę dodatkowych ozdób i dzieło gotowe! :) Motylek ze stópek jest bardzo popularną pracą plastyczną, więc niech dziadkowie wiedzą co jest w modzie w obszarze dziecięcych prac plastycznych :)
Przepyszne ciasteczka dla Babci i dziadka

Upiekliśmy też przepyszne ciasteczka w kształcie motylka, wiewiórki i lwa. Mamy nadzieję, że będą one smakowały naszym ukochanym Babciom i dziadkom.  Zapraszam do odwiedzenia strony, na której znajduje się przepis na nasze słodkości, link znajduje się tutaj.Mam nadzieję, że Babci i Dziadkowi spodobają się prezenty, jakie przygotują Wasze pociechy :)

ZapiszZapisz
Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 3 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: