Stempelki domowej roboty

Opublikowano: 18-03-2017


Recykling jest w modzie :) Zatem zanim kolejny raz zdecydujesz się wyrzucić rolkę po papierze toaletowym do śmieci przypomnij sobie ten wpis. Zanim włożysz ją do kosza, może warto wykorzystać ją do stempli domowej roboty? :) Niegdyś eksperymentowaliśmy z pieczątkami w kształcie serc oraz gwiazdek, a tym razem zdecydowaliśmy się na pracę plastyczną z tulipanami. Stemple, które podziwiać możecie poniżej zrobione są zarówno z rolek jak i z denek od butelek plastikowych.

Praca plastyczna ze stempelkami: przebieg naszej zabawy

Wręczyłam synkowi zestaw farb w kolorze żółtym, czerwonym oraz ciemnej fuksji z nadzieją, że je zmiksuje. Mój mały artysta podszedł jednak do zadania wzorowo zanurzając rolkę powyginaną na kształt tulipana w farbie i odbijając pieczęć o kartkę papieru, nie mieszając początkowo kolorów oraz zachowując na kartce papieru ład, skład i pełną estetykę :).


W pierwszym etapie pracy otrzymaliśmy bardzo fajny efekt bukietu kolorowych tulipanów, gdyż Kubuś skoncentrował się na stemplowaniu jednego obszaru kartki. Znając jednak jego preferencje malarskie czekałam tylko, aż krzyknie "Mama, teraz inne (kolory)", stąd po chwili doniosłam  farby w odcieniach koloru niebieskiego oraz nowe formy do stempli: dna z butelek plastikowych.


I tak sobie Kubuś stemplował grzecznie, aż nastał moment buntu artystycznego. Pieczątki z rolki i denek zostały odłożone na bok, a w ruch poszły paluszki, które wymazały  całą pracę, zamazały tulipany i wszelkie inne, wcześniej powstałe kwiatki. Finalnie otrzymaliśmy łąkę nasyconą makową czerwienią ze zdobieniami drobnych fiołków.

I taką oto łąkę odłożyłam na półkę do wyschnięcia. Jak tylko będzie sucha schowam ją na pamiątkę :)
Prace plastyczne wiosna Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: