Pisanki z pianki

Opublikowano: 27-03-2017


Każda inna, każda wyjątkowa i kolorowa. To dekoracje wielkanocne, których przygotowanie angażuje przeróżne zmysły: wzroku, zapachu, dotyku. Są rezultatem świetnej zabawy z wykorzystaniem pianki do golenia, którą moje dziecko bardzo lubi wykorzystywać do zabawy, a którą ja cenię za to, że tak łatwo się  zmywa z powierzchni, na których znalazła się przez pomyłkę :). Jestem zachwycona wzorami, które nam powstały. Za jakiś czas powrócimy do zabawy pianką i stworzymy z niej jakieś kolejne dziecięce arcydzieło.

Materiały niezbędne do wykonania tej wielkanocnej pracy plastycznej:

  • Taca na której odbywać się będzie zabawa pianą (opcjonalnie folia aluminiowa, którą można przykleić do powierzchni blatu)
  • Pianka do golenia
  • Farby plakatowe bądź barwniki spożywcze
  • Arkusz papieru, z którego wykrojony zostanie owalny kształt (do naszej pracy plastycznej użyliśmy jeden arkusz A3, wszystko zależy od wielkości pisanek, jaką chcecie uzyskać
  • Szpatułka,  pędzelek

Wielkanocna praca plastyczna "Pisanki z pianki" - opis przebiegu naszej zabawy:

1) Wycisnęliśmy piankę do golenia i rozsmarowaliśmy ją po całej powierzchni tacy. Na tym etapie rozpoczyna się fajna zabawa dla smyka. Synek początkowo bawił się szpatułką, dopiero w późniejszych etapach pracy zaangażował swoje ręce do mieszania kolorów :)


2) Po rozsmarowaniu piany powstała nam równa powierzchnia, na którą nałożyliśmy krople farb.


3) Bawiliśmy się tymi kolorami. Poprosiłam synka, aby łączył ze sobą kolory. Wyszło z tego coś przepięknego. Sami spójrzcie na ten wzór :)


4) Wzięliśmy do ręki  przygotowane w kształcie pisanek kszrałty i odbiliśmy je od powierzchni piany. Dla mojego dwulatka ten etap był zbyt trudny, stąd pomagałam mu w "odrywaniu" kartki od kolorowej powierzchni.


5) Pisankę pozostawiliśmy do wyschnięcia na około 24 h. Czas suszenia  zależy od grubości piany, jaka pozostała na kartce. W naszym przypadku było jej sporo. Podczas gdy nasze prace plastyczne schły sobie w bezpiecznym miejscu, prawdziwa zabawa pianą się rozpoczęła i wciąż tylko słyszałam "Mama, więcej piany!" :)


Moim zdaniem stworzyliśmy naprawdę fajne i bardzo kolorowe wielkanocne prace plastyczne, których rezultat możecie podziwiać na poniższym zdjęciu. Po tym jak już wyschły, powiesiłam je na ścianie i stały się one kolejną wiosenna dekoracją do naszego pokoju.Jeśli spodobał Ci się mój wpis będzie mi bardzo miło jeśli ocenisz go i podzielisz się ze mną swoją opinią :)

Miło mi Cię będzie także poznać na Facebooku czy Instagramie, tylko daj mi znać, że to Ty! :)

Do zobaczenia!

Agnieszka


Wielkanocne prace plastyczne

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 3 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: