Witraż wiosenny

Opublikowano: 15-03-2017

praca plastyczna dla 2-latka

Parę godzin temu napisałam, że nie mam jeszcze ochoty na zajączkowe ozdoby, a tu proszę :)… kobieta zmienną jest…. Przypomniało mi się, jak w czasie zajęć plastycznych w dzieciństwie tworzyłam witraże. Takie kolorowe okienka przepełnione magią zawsze wzbudzały mój zachwyt i okazuje się, że wielką przyjemność mogą sprawić też mojemu synkowi. Przygotowując szablon powtarzał mi w kółko „Nie chcę witrażyków”, ale zdawałam sobie sprawę z tego, że nie do końca wie co kryje się pod nazwą „witraże”, bo jeszcze takich nigdy nie wykonywaliśmy. Zainteresował się całą pracą na etapie wycinania okienek, a następnie przygotowywania pasków z bibuły. Jak tylko zobaczył efekt końcowy - witraż wielkanocny zawieszony na oknie - był zachwycony. Zobaczcie poniżej jak wyglądał nasz proces twórczy :)

Witraż wielkanocny – potrzebne materiały:

  • kolorowy arkusz papieru z bloku technicznego
  • biała bibuła
  • klej
  • nożyczki

Witraż wielkanocny – jak go wspólnie stworzyliśmy:

Na zwykłej kartce papieru przygotowałam szablon królika, który następnie odrysowałam na żółtym arkuszu sztywniejszej kartki z bloku technicznego.


Dorysowałam linie pomocnicze, oraz zakreskowałam obszary do wycięcia. Na tym etapie synkowi bardzo podobał się zajączek, miał już ochotę wziąć go do ręki i się nim bawić :)


W planie mieliśmy przygotowanie dwóch witraży, stąd zagięłam arkusz na pół, aby móc wyciąć dwa króliczki za jednym razem.


Przygotowałam paseczki bibuły i gotowy zestaw: bibułę wraz z króliczkami wręczyłam synkowi.Króliczka posmarowaliśmy klejem i rozpoczęła się zabawa. Mój dwuletni synek po kolei zaczął przykładać wszystkie paseczki bibuły na zajączka. W efekcie część z nich się przykleiło do żółtego szablonu, a część odleciała w momencie, w którym podnieśliśmy zajączka do góry.


Efekt Kubusiowi bardzo się spodobał. Bawił się światłem, patrzył jak promienie słońca przenikają przez małe okienka wypełnione bibułą. Moim zadaniem było już tylko wycięcie końcówek paseczków, aby uzyskać idealny, dopasowany do wcześniej przygotowanego szablonu kształt króliczka.


Dzięki temu, że wcześniej przygotowałam dwa szablony, z łatwością przygotowaliśmy drugiego zajączka.

Efekt końcowy możecie podziwiać poniżej:


Zachęciłam Cię do wspólnego przygotowania witrażu wraz z dzieckiem? :) Jeśli tak, czekam na relację z Waszej wspólnej pracy :)


Prace Plastyczne dla Dzieci Prace plastyczne wiosna Wielkanocne prace plastyczne Zabawy z Dwulatkiem Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: