Wiosenny kolaż

Opublikowano: 19-03-2017

wiosenny kolaż

W mojej szafce znajduje się magiczne pudełko, w którym schowane są przeróżne, bardziej i mniej świecące drobiazgi. Mój dwulatek uwielbia je przeglądać, wysypywać na stół, paluszkami tworzyć przeróżne kompozycje z cekinów i guziczków. Te małe elementy zdecydowaliśmy się wykorzystać do stworzenia kolażu. Z kolorowego papieru wycięłam motyla, którego następnie mój synek miał ozdobić według własnego upodobania. Wręczyłam mu kolorowe cekiny, guziczki, koła z filcu oraz papierowe elementy  z papieru.


Kolaż jest przykładem zabawy twórczej. Rozwija kreatywność małego artysty, który sam decyduje gdzie przykleić daną ozdobę i jak motyl będzie wyglądać. To jednocześnie zabawa usprawniająca umiejętności manipulowania drobnymi przedmiotami. Czasami dorosłemu człowiekowi jest trudno wziąć do palców cekina, a cóż dopiero dwuletniemu szkrabowi.

Wygląd naszego motyla zmieniał się z sekundy na sekundę i to nie tylko z tego powodu, że przyklejane na niego były coraz to nowsze ozdoby :). Po przyklejeniu paru pierwszych elementów Kubuś zdecydował się je wszystkie odkleić i zacząć pracę na nowo :)

Wiosenny kolaż – niezbędne materiały:

  • Kartka papieru, z której wytniecie motyla
  • Dekoracje: guziczki, cekiny, elementy wycięte z filcu, gazety, skrawki materiału, naklejki
  • Klej wodny (jeśli wokół ozdób pozostaną jakieś ślady, po wyschnięciu kleju będą one niewidoczne)

Życzymy Wam miłego dekorowania. Jeśli zdecydujecie się na stworzenie takiego kolażu będzie nam bardzo miło, jeśli w komentarzu umieścicie zdjęcie Waszej pracy plastycznej :).Prace plastyczne wiosna Zabawy dla dwulatka

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: