zima

Zimowe prace plastyczne, czyli bałwanki DIY, płatki śniegu, a także dekoracje Mikołajkowe i związane z Bożym Narodzeniem.


Masa sodowa

Masa plastyczna

Niewątpliwą zaletą masy plastycznej z sody i mąki kukurydzianej jest to, że nie podrażnia ona skóry. Masa sodowa sama wysycha, nie trzeba jej wkładać do piekarnika. Jest idealnie gładka oraz miękka, moje dziecko uwielbia ją rozdrabniać w rękach, wałkować i wycinać z niej różne kształty. Gotowe ozdoby mają lekko żółtawy kolor, gdyż taką właśnie barwę ma mąka kukurydziana dostępna w naszych sklepach. Gotowe elementy można pomalować dowolnym kolorem farby i – podobnie jak w przypadku naszych serduszek – posypać je brokatem. Takie ozdoby będą idealnym prezentem (...)

Czytaj wpis »

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

laurka dla Babci

Dzień Babci i Dziadka już jutro, stąd jeśli jeszcze nie mieliście czasu do przygotowania małego podarunku, zachęcam do zainspirowania się naszymi, ręcznie przygotowanymi prezentami.

Laurka dla Babci - kartka "BABA", którą można złożyć, schować do koperty i wysłać.

Jest to kartka, którą pokoloruje już nawet roczne dziecko :). Zadaniem rodziców jest dostarczenie jedynie małemu artyście szablonu, farb oraz miejsca do pracy. Niech Twoje dziecko samo wybiera kolory, którymi zapełni kartkę oraz sposób malowania: pędzelkiem, (...)

Czytaj wpis »

Pieczątki z … rolki

Pieczątki z rolki gwiazdki

Czy jest coś prostszego i tańszego do wykonania niż pieczątki z rolki po papierze toaletowym? Chyba nie! :) A z takiej rolki bardzo prosto jest stworzyć różne kształty, które mogą posłużyć nam do tworzenia innych ciekawych form.

My stworzyliśmy serca oraz gwiazdki. W celu uzyskania fajnego efektu kolorystycznego, warto krańce rolki pomalować różnymi odcieniami tego samego koloru. Dzieci lubią stempelki wszelkiego rodzaju. Dzisiejsza propozycja może być fajną alternatywą na urozmaicenie sposobu, a jaki zazwyczaj tworzycie wszelkie prace artystyczne.

(...)

Czytaj wpis »

Znajdziesz nas na:


Reklama: