Koktajl Poligon Wojskowy

Opublikowano: 13-04-2017

Koktajle dla dzieci - ze spiruliną

Gdyby ktoś poprosił moje 2,5 letnie dziecko o samodzielne skomponowanie posiłków,  w każdym daniu zapewne znalazłby się makaron i naleśniki. Najlepiej bez żadnych dodatków :). Staram się jak mogę dostarczać synowi zbilansowane posiłki, czasem ukrywając zdrowie w tym co lubi, a czasem po prostu tworząc całą otoczkę do podanego dania. Aranżacją naszego dzisiejszego podwieczorka był poligon wojskowy, w którym każdy dzielny żołnierz wypijał zielony koktajl. A ten zielony koktajl zainspirowany był moim ostatnim zakupem spiruliny (alg), które oprócz dietetycznego zastosowania wykorzystać można także jako naturalny barwnik żywności bądź w celach kosmetycznych.

Algi mają dość specyficzny smak. Z samym jogurtem nie przypadły mi do gustu. Zmiksowałam je z bananami, awokado, dodałam mandarynki i uzyskałam smak, który pokochałam. Jak dla mnie pyyyychota :) Moje domowe łasuchy preferujące słodkie smaki dostały w bonusie pół łyżeczki miodu i wypiły ten przepyszny koktajl bez większych negocjacji :).

Koktajl dla dzieci "Poligon Wojskowy" - składniki:

Z podanych składników uzyskałam 3 szklanki koktajlu. Czas przygotowania: 10 minut

  • 2 banany
  • 1 łyżeczka mielonej spiruliny (algi)
  • 1 awokado
  • jogurt - duży kubeczek
  • 2 mandarynki
  • opcjonalnie: pół łyżeczki miodu na szklankę

Warstwa pierwsza koktajlu dla dzieci:

Należy ze sobą zmiksować banany, awokado oraz jogurt. Połowę tak przygotowanego koktajlu wlewamy na dno szklanek do 1/2 ich wysokości.

Warstwa druga koktajlu dla dzieci:

Do pozostałej masy dodajemy 2 mandarynki oraz spirulinę. Miksujemy i jak tylko koktajl będzie gotowy wlewamy go do szklanek.

Dla mojego męża oraz synka przygotowałam warstwę trzecią składającą się tylko i wyłącznie z jogurtu ozdobionego miodem w celu nadania dodatkowej słodyczy. Dokładnie tak, jak moje chłopaki lubią :).


Smacznego! :)przepisy na koktajle

Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek.

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: