Kolorowe kanapki

Opublikowano: 07-03-2017

pasta z ciecierzycy

Mój dwulatek zazwyczaj nie preferuje jedzenia kanapek w całości. Zjada warstwę wierzchnią, np. ser żółty czy wędlinkę pozostawiając nienaruszoną kromkę. Później głowię się nad tym co mu jeszcze przygotować, aby nie obudził się w środku nocy i nie krzyczał „Mama, jestem głodny!!!”.  Narodził mi się w głowie pomysł posmarowania chleba jakimś zdrowym smarowidłem, a że dziecko je także oczami, wiedziałam, że to smarowidło musi też wyglądać jakoś zachęcająco. Przygotowałam kolorowe kanapki.  Do ich wykonania wykorzystałam razowy chleb ozdobiony wzorami - rysunkami. A te wzory to nic innego jak pasta z ciecierzycy.

Kolorowe kanapki – składniki:

 • 200 gr ziarna ciecierzycy
 • 10 łyżek oliwy extra virgin
 • 500 ml wody do namoczenia + 300 ml wody do gotowania
 • Przyprawy: słodka papryka, oregano, kurkuma

Kolorowe kanapki – przygotowanie:

 1. Ciecierzycę wsypujemy do naczynia z wodą. Na tym etapie możemy zaangażować nasze dziecko do pracy, gdyż dzieci zazwyczaj chętniej jedzą te potrawy, w których przygotowanie były zaangażowane:)
 2. Ziarno ciecierzycy moczymy w wodzie przez około 12 godzin.
 3. Po upływie 12 godzin ziarna odcedzamy, przelewamy je do garnuszka z wodą i gotujemy przez około 50 minut do momentu, aż staną się miękkie.
 4. Dodajemy oliwę i za pomocą blendera miksujemy ciecierzycę do uzyskania pasty. Ilość oliwy zależna jest od konsystencji jaką chcemy uzyskać. Wg preferencji można dodać jeszcze troszkę przegotowanej wody bądź
  dodatkową łyżkę oliwy.
 5. Pastę porcjujemy i przekładamy do miseczek. Do każdej porcji dodajemy inną przyprawę w celu uzyskania różnych kolorów.Kurkuma nada paście kolor żółty, papryka lekko czerwony.

Mając taką pastę jestem pewna, że będziecie potrafili stworzyć piękne kolorowe kanapki dla swoich dzieci.Na naszym talerzu pojawiła się kanapka ze słoneczkiem, serduszkiem i buźką :).
Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: