Przepis na mleko kokosowe

Opublikowano: 21-02-2017

przepis na mleko kokosowe

Przygotowujemy się powoli do rozszerzania diety naszej córeczki. Jako, że pamięć ludzka bywa ulotna, a moja nigdy nie zaskakiwała mnie długowiecznością, zerkam już w stronę schematów żywieniowych dziecka półrocznego, aby za parę tygodni niczego nie przeoczyć. Najczęstsze pytanie, jakie pojawia się u matek karmiących piersią związane jest z wprowadzaniem glutenu do diety maluszka. Rodzice czytają składy dostępnych w sklepach kaszek dla niemowlaków i widzą w nich cukier oraz mleko modyfikowane. I tu uspokoję troszkę - są także kaszki bez wszelkich dodatków i my na takie się decydujemy. Pojawia się jednak następna zagwozdka – w jaki sposób taką kaszkę przygotować? Bo przecież według rekomendacji mleko krowie można dopiero podać dziecku w okolicy roczku. Na ratunek przychodzą mleka roślinne. Mleka, które są przepyszne i które dodatkowo można samemu łatwo przygotować w domu. Jednym z nich jest mleko kokosowe.

PRZEPIS NA MLEKO KOKOSOWE

Mleko kokosowe - składniki:

Do przygotowania mleka kokosowego potrzebujesz wiórki kokosowe oraz wodę w proporcjach 1:5

  • Wiórki kokosowe – przy ich zakupie polecam zwracać uwagę na skład. Tak, niestety nawet do wiórków kokosowych można coś dodać i producenci dodają do nich substancje konserwujące, stąd uważnie patrzymy na opakowanie i sprawdzamy czy produkt znajdujący się w środku składa się w 100% z wiórek kokosowych.
  • Woda – ja używam zwykłej, przegotowanej wody
  • Sito
  • Garnek
  • słoik lub butelka

Jak przygotować mleko kokosowe:

Przygotowaną wcześniej wodę wlej do garnka i dodaj do niej wiórki kokosowe. Zostaw na parę godzin. Po upływie tego czasu, za pomocą blendera zmiksuj masę. Połóż sito na garnku i przelej przez nie napój wyciskając jednocześnie z wiórek jak największą ilość mleka (np. za pomocą drewnianej łyżki). Mleko przelej do słoika lub butelki i wstaw do lodówki.


Tak przygotowane mleko roślinne można dodatkowo przyprawić dodając odrobinę soli lub innych przypraw. My, zważając  na nasze potrzeby związane z rozszerzaną dietą naszego szkraba, rezygnujemy tymczasowo z tego kroku.

Smacznego!Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 4 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: