Śniadanie dla dzieci - jogurt z owocami i nasionami chia

Opublikowano: 20-02-2017

śniadanie dla dziecka

Od kiedy mój mąż dał Kubusiowi do spróbowania szałwię hiszpańską i od kiedy Kubuś zaczął już więcej mówić, często słyszę „Mamusia, Czike prosze”. Jak to dobrze, że Kubuś ma na myśli tylko nasiona Chia :)!. Chia jest idealna na śniadania, a także, jako dodatek do deserów. Nie zawiera w sobie glutenu, stąd jest doskonałym wyborem dla tych, którzy tego białka spożywać nie mogą. Bogata jest w OMEGA-3, tak niezbędne dla rozwoju wzroku i mózgu dziecka, a także błonnik pokarmowy korzystny przy zaparciach.  Dodawać ją można do zup, sałatek, pieczywa. Myślę, ze warto te nasionka mieć w domku i korzystać z ich walorów raz na jakiś czas.

Nie ma niestety wystarczających badań stwierdzających wpływ szałwii hiszpańskiej na metabolizm dziecka, stad niektóre źródła podają, aby dzieciom od lat 3 podawać maksymalnie tylko 1 łyżkę dziennie.  Nie ma też wystarczających badań przeprowadzonych na matkach karmiących. Stąd na obecnym etapie naszego życia używamy tych nasion ostrożnie…:). Wychodzę z założenia, że wprowadzając każdy nowy składnik do jadłospisu należy obserwować jego wpływ na własne zdrowie i zdrowie dziecka. Jak na razie nie stwierdziliśmy żadnych skutków ubocznych. Ja mleka mam wystarczająco dużo i nadal jestem w stanie samodzielnie wykarmić moje młodsze 5 - miesięczne dziecię, a Kubusiowi odrobina naturalnego OMEGA-3 wyjdzie na większe zdrowie, niż skorzystanie z suplementów dostępnych w aptece.

Przygotowanie szałwii hiszpańskiej jest niezwykle proste. Podobnie jak w przypadku nasion lnu, wystarczy je zalać na około 30 minut letnią wodą, aby wytworzył się kleik. Ten kleik wymieszany z jogurtem, owocami jest bardzo zdrową i smaczną propozycją na śniadanie. Jeśli lubicie mleka roślinne, alternatywnie można nasiona namoczyć w mleku i zostawić na całą noc, aby zdążyły napęcznieć przed porannym posiłkiem.Aby przygotować śniadanie dla dzieci - jogurt z owocami i nasionami chia potrzebujemy:

  • Łyżka nasion chia (szałwia hiszpańska)
  • 4 łyżki jogurtu naturalnego
  • 1 kiwi pokrojone w kostkę
  • 1 jabłko pokrojone w kostkę
  • Nasz ulubiony dżem, bez dodatku cukru, słodzony jedynie sokiem z jabłek i zagęszczany pektyną

Smacznego!Oceń artykuł:

Proszę oceń powyższy artykuł dając mu odpowiednią liczbę serduszek. Do tej pory 1 użytkowników oceniło go na

Twoja ocena:

Znajdziesz nas na:


Reklama: